" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ATATÜRK EDREMİT’TE SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi, Edremit ilçesinde de düzenlenen törenlerle bir kez daha sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıldı. Büyük önder, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde Edremit İlçesinde düzenlenen törenler ile bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıldı. Edremit’te ki ilk tören […]

ATATÜRK EDREMİT’TE SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi, Edremit ilçesinde de düzenlenen törenlerle bir kez daha sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıldı.

Büyük önder, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde Edremit İlçesinde düzenlenen törenler ile bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıldı. Edremit’te ki ilk tören Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapıldı. Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenklerin sunulması ile başlayan törende saatler 09.05’i gösterdiğinde ise, tüm yurtta olduğu gibi, Ata’mızın anısına Edremit’te de iki dakikalığına hayat durdu. Siren ve klakson seslerine araçlarını durduran sürücülerde kornaları ile eşlik etti. Şehit Hamdibey Meydanı’nda ki çelenk sunumundan sonra törenin ikinci bölümü Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam etti. Edremit Körfez Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Aysel Özyavuz tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılırken öğrencilerde, okudukları şiir ve kompozisyonlar ile Ata’nın hayatından kesitler sundular. Oratoryonun ardından öğrenciler tarafından oluşturulan koro Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Okulda Atatürk ile ilgili resim sergisi açıldı. Törenlere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Edremit’te ki askeri erkan, daire müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da yayınladığı 10 Kasım mesajında ; “Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, laik, demokratik ve aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 77. yılında sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Bize başta Cumhuriyet olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız emanetler bırakan Aziz Ata’mızın manevi huzurunda emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz. İlke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olarak daima izinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.