" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KAZMAD BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİSİ TOPLANDI

Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği(KAZMAD) Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Birlik Başkanı Cahit İnceoğlu mecliste, Dünya Korunma Birliği(IUCN) üyeliklerinin kabul edildiği müjdesini verdi. Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği(KAZMAD) Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından meclis gündem maddelerinin görüşmesine geçildi. Birliğe yeni üyelik talepleri ile birlik üyeliğinden […]

KAZMAD BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİSİ TOPLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği(KAZMAD) Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Birlik Başkanı Cahit İnceoğlu mecliste, Dünya Korunma Birliği(IUCN) üyeliklerinin kabul edildiği müjdesini verdi.

Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği(KAZMAD) Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından meclis gündem maddelerinin görüşmesine geçildi. Birliğe yeni üyelik talepleri ile birlik üyeliğinden ayrılma talepleri görüşüldü. Birlik tüzüğünde yapılacak gerekli değişikliklerin yanı sıra, 2016 yılı çalışma programı, 2016-2017-2018 mali yılı gelir-gider bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka baştan sonra meclis toplantısında yer alarak Kazdağları ve çevresel değerlerin korunmasına yönelik çalışmalara tam destek verdi. KAZMAD Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, başta Kazdağları’nın korunması ve hak ettiği değeri görmesi için gösterdikleri çalışmaların meyvesini verdiğini belirtti. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girilmesi noktasında önemli bir adım attıklarını ifade eden İnceoğlu, “23 Ekim 2015 tarihinde Dünya Korunma Birliği(IUCN) ‘ne üyeliğimiz kabul edildi. 160 ülkenin üzerinde, dünya çapında doğa ve doğal kaynakların korunması için önemli bir rol oynayan bu kuruluşa üyeliğimizle beraber, Kazdağları’nın dünya mirası listesine geçişi için önemli bir adım atmış olduk. Kazdağları’nı kaderine terk etmeyerek çevremizin korunmasına yönelik yürüttüğümüz çalışmaları hızlandırıyoruz” dedi. Toplantıya Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra birlik meclis üyeleri katıldı. Toplantıdan sonra Venüs Otel’de akşam yemeği verildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.