" />
USD
3,6763
EURO
4,3221
ALTIN
151,8701

ARDA TURAN’DAN “AİLENLE KUCAKLAŞ, ZARARLI MADDELERDEN UZAKLAŞ” PROJESİNE DESTEK

Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Arda Turan Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde başlatılan “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” projesine destek verdi. Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan Dursunbey Belediyesinin de finansman ortağı olduğu “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” projesine destek yağıyor. Daha önce Borussia Dortmund’un ünlü Türk yıldızı İlkay Gündoğan’ın video çekerek destek verdiği projeye şimdi de Arda Turan destek verdi. […]

ARDA TURAN’DAN “AİLENLE KUCAKLAŞ, ZARARLI MADDELERDEN UZAKLAŞ” PROJESİNE DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Arda Turan Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde başlatılan “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” projesine destek verdi.
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan Dursunbey Belediyesinin de finansman ortağı olduğu “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” projesine destek yağıyor. Daha önce Borussia Dortmund’un ünlü Türk yıldızı İlkay Gündoğan’ın video çekerek destek verdiği projeye şimdi de Arda Turan destek verdi. Milli yıldız, Dursunbey Belediyesi tarafından hazırlatılan formayı giyerek çektiği videoda “Haydi Dursunbeyli kardeşlerim. Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş”diyerek projeye destek olduğunu belirtti.

PROJE GENÇLERİ SPOR VE ÇEŞİTLİ AKTİVİTELERE YÖNLENDİRİYOR
Güney Marmara Kalkınma Ajansına (GMKA) Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında, Atatürk Ortaokulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından sunulan ‘Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş’ adlı proje 51 proje içinde 3. olarak kabul edilmişti. Toplam bütçesi 77 Bin TL olan projede, Dursunbey Belediyesi projenin eş finansmanı ve proje ortağı olarak yer alıyor. Proje hakkında bilgi veren Dursunbey Belediyesi Etüt Proje Müdürü Nusret Ergin, “Proje kapsamında son zamanlarda gündemden düşmeyen ve 10-18 yaş arası gençlerimiz için büyük bir tehlike arz eden madde bağımlılığı konusunda toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Proje, madde bağımlılığı tedavisine yönelik değil gençlerin zararlı maddelerden uzak durması adına önleyici nitelikteki etkinlikleri içermektedir. Aynı zamanda proje ile gençlerin boş zamanlarında yönelebilecekleri zararlı ortamlar yerine farklı sportif ve sosyal alanlar oluşturulması planlanmıştır. Bu kapsamda Dursunbey’in merkezi ortaokulu olan Atatürk Ortaokulu bahçesine basketbol, badminton ve voleybol alanları oluşturulacak, ilçe genelinde sağlıklı yaşama yönelik doğa etkinlikleri ve ailelere, öğrencilere yönelik eğitsel faaliyetler ve organizasyonlar yapılacaktır. Gençlerimizin zararlı madde alışkanlıklarından korunması adına hazırlanan projenin Dursunbey gençliğine ve ilçemiz halkına yararlı olmasını ümit ediyoruz. Bu kapsamda bizlere destek olan Borussia Dortmund’un ünlü Türk yıldızı İlkay Gündoğan’a, Arda Turan’a, YSK Başkanı Sadi Güven’e teşekkür ediyoruz ” dedi.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.