SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN BANDIRMA’YA TEŞEKKÜR 

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN BANDIRMA’YA TEŞEKKÜR 

Bandırma Devlet Hastanesi’ne Organ bağışı ve nakli ile ilgili başarılı çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi verildi.
3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ‘Organ Bağışı Haftası’ kapsamında, yoğun bakım yatağı kapasitesi oranına göre donör bildiriminde Türkiye birincisi olan Bandırma Devlet Hastanesine, Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu tarafından teşekkür belgesi verildi. Teşekkür belgesini alan Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Uz.Dr.Muzaffer Şenveli konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada;  “Herkes organ bağışında bulunmalı, yakınlarını bu konuda bilinçlendirmelidir. Hayatın içinde insanların ne zaman neye ihtiyacı olacağı bilinemez. İnsanların ihtiyaçlarına daha duyarlı yaklaşmak insan olmanın gereğidir. Organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin yeterince gelişmesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Bu nedenle organ bağışı konusunda halkın ilgisi ve dikkatini çekmek ve organ bağışını arttırmak son derece önemlidir” dedi.
Organ bağışının tüm toplumun ortak konusu olduğunu belirten Şenveli, “Tüm platformların eş güdümü ve işbirliği ile daha etkin sonuçlar elde edebileceğimizi düşünmekteyiz. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. Bir insanın yaşamasına vesile olmanın “Candan cana yapılan en büyük sadaka en büyük iyilik olduğunu anlatmak noktasında bizler Hastane yönetimi olarak, başta organ nakli koordinatörlüğümüzde görevli arkadaşlarımız olmak üzere, en alt kademeden en üst kademeye kadar tüm sağlık çalışanlarımızla birlik ve beraberlik içinde, tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.