" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE’ DE ÖZEL SPORCULAR HEDEF BÜYÜTTÜ

Burhaniye ilçesinde, iki yıldan beri çalışmalarını sürdüren özel sporcular, hedef büyüttü. Geçtiğimiz ay, Denizli de yapılan Özel Olimpiyatlar Türkiye Şampiyonası’nda  9 altın ve 2 de gümüş madalya alan ve grup birinciliğinin sahibi olan Özel Sporcular 8 Eylül stadındaki çalışmalarına devam ederken. 2016 da yapılacak olan Yıldızlar Ligine hazırlanıyorlar. Burhaniye de, 2 yıldan bu yana Halk […]

BURHANİYE’ DE ÖZEL SPORCULAR HEDEF BÜYÜTTÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye ilçesinde, iki yıldan beri çalışmalarını sürdüren özel sporcular, hedef büyüttü. Geçtiğimiz ay, Denizli de yapılan Özel Olimpiyatlar Türkiye Şampiyonası’nda  9 altın ve 2 de gümüş madalya alan ve grup birinciliğinin sahibi olan Özel Sporcular 8 Eylül stadındaki çalışmalarına devam ederken. 2016 da yapılacak olan Yıldızlar Ligine hazırlanıyorlar.

Burhaniye de, 2 yıldan bu yana Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün desteği ile Deniz Erenoğlu öncülüğünde çalışmalarını sürdüren.  Burhaniyeli Özel Sporcular başarıdan başarıya koşuyorlar. 14-17 Ekim tarihlerinde Pamukkale Üniversitesinin hazırladığı Özel Olimpiyatlar Türkiye Şampiyonasında 6 sporcu, 9 altın ve 2 gümüş madalya alırken, ekip halinde gurup birinciliği elde edildi. Çalışmalarına ağırlık veren 10 kişilik ekip, haftanın 6 günü çalışarak Yıldızlar Ligi Karşılaşmalarına hazırlanıyorlar. Antrenör Deniz Erenoğlu iddialı olduklarını anlatırken, sporcular da dereceye girmenin mutluluğunu yaşıyorlar. İddialı olduklarını anlatan Antrenör Deniz Erenoğlu,”  İki senedir özel sporcularla atletizm yapıyoruz. Bunun sonucunda bir çok başarı kazandık. En son katıldığımız Pamukkale Üniversitesiyle birlikte yapılan Türkiye Özel Olimpiyatlar müsabakasıydı. Çok iye dereceler çıkardık. 100 metre, 50 metre, 200 metre de Türkiye şampiyonlarımız çıktı. Şu an Yıldızlar Ligine hazırlanıyoruz 10 kişilik bir ekiple. Amacımız, tabi ki ilk önce Türkiye ve daha sonra Avrupa ve Dünya’ya açılmak. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Velilerimize de teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı Ayrıca, kaymakamlığımızın ve belediye başkanlığımıza da teşekkür ediyorum Çok yardımcı oluyorlar çocuklarımız için.” dedi. Sporculardan Sevim Demircan,” Pamukkale de yapılan uluslar arası özel olimpiyatlarda 100 metre de birinci,  Türkiye birincisi oldum. Hedefim 2016’ lara hazırlanmak” derken, Özkan Karayel de,” Pamukkale de yapılan yarışmalar da  200 metre de Türkiye ikincisi oldum. 6 gün antrenmana geliyoruz. Kendi branşımda çok ciddiyim” dedi. Refik Mert Örskan ise,” Türkiye Şampiyonuyum. 6 gün antrenman yapıyorum” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.