KIZILAY’DAN “BİR KAN BİR FİDAN”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KIZILAY’DAN  “BİR KAN BİR FİDAN”

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında Nisan 2014’te imzalanan “Bir Kan Bir Fidan” ağaçlandırma protokolü kapsamında, projenin Balıkesir ayağında Balıkesir Kızılay Şubesi ile Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile  333 çam  fidan toprakla buluşturuldu.

Türk Kızılayı  Balıkesir Şubesi Başkanı Av.Hüseyin GÜNDOĞAN; Türk Kızılay’ına gönüllü kan veren bağışçılar adına “Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptığımız protokol” ile  ülkenin her yanında hatıra ormanları oluşturduklarını belirterek 2014’ten bu yana 2 Milyonu  aşkın fidan diktik” dedi.

1 Milyon 967 Bin Bağışçı Adına Fidan dikilen “Bir Kan Bir Fidan Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü” kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 2014 yılı Nisan ayından bugüne kadar ülke genelinde bağışçılarımız adına dikilen fidanlar toprakla buluştu. Bu protokolle Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunan her bir bağışçı için bir fidan dikileceğini ifade eden Hüseyin GÜNDOĞAN “Bu çalışmalar sürecinde kan bağışının önemini geniş halk kitlelerine duyurarak, gönüllü kan bağışı ve ağaçlandırma konularında kamuoyunun dikkatini çekerek toplumda farkındalık oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Ardında söz alan        Balıkesir Orman İşletme Müdürü Osman ÖNDER, Ağaçlandırma Şefi Bedriye OLÇUM ile Balıkesir Üniversitesi Kızılay Topluluğu ile Kızılay’a Kan bağışında bulunan 25 kan bağışçısı katılımları ile Balıkesir Bursa Yolunun 19 km sindeki Kırsal alana 333 adet fidan dikimi gerçekleştirildi Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan Orman İşletme Şefi Osman ÖNDER Kızılaya kan bağışında bulunanlara bir jestte bulunulduğunu belirterek “ilimizde de kırsal alanlarda yapmış olduğumuz çalışmalarda dikin sahalarımızda  33.000 Çam fidanını toprakla buluşmasına ön ayak olduk. hayırlı uğurlu olsun” dedi. ardından Balıkesir Orman ağaçlandırma Şefi Bedriye OLÇUM, Fidan dikimi konusunda uygulamalı bir tanıtım yaparak fidan dikimin verimli olarak nasıl dikileceğini üniversite öğrencilerine, Gençlik Merkezi öğrencileri ve kan bağışçılarına gösterdi” Orman bölge müdürlüğü çalışanları tarafından hazırlanan fidanlar toprakla buluşturuldu, Yaklaşık bir saat süren dikim sonrası etkinliğe katılanlara Balıkesir Kızılay şubesi tarafından hazırlanan pilav üstü kavurma, ayran ve Kızılay sodası ikramında bulunuldu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.