“KURTULUŞ SAVAŞI PROPAGANDA FOTOĞRAFLARI” SERGİSİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

“KURTULUŞ SAVAŞI PROPAGANDA FOTOĞRAFLARI” SERGİSİ

Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Cumhuriyet Kadınları Ayvalık Şubesi tarafından açılan “Kurtuluş Savaşı Propaganda Fotoğrafları” sergisi yoğun ilgi gördü.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık şubesinin açılışı ve 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla oluşturulan “Kurtuluş Savaşı Propaganda Fotoğrafları” sergisi Orhan Peker Sanat galerisinde sanatseverlerle buluştu.

Koleksiyoner Faruk Ergelen koleksiyonunda yer alan “Kurtuluş Savaşı Propaganda Fotoğrafları” kartpostalları sergiyi gezenleri bir hayli etkiledi.

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisindeki “Kurtuluş Savaşı Propaganda” sergisinin açılışını Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Doktor Canan Arıtman ve dermeğin Ayvalık ilçe yönetiminde yer alan kadınlar birlikte kesti.

Sergi açılışında konuşan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Doktor Canan Arıtman, “Bu sergiyi oluşturma imkanını bize veren, arşivinden çok önemli bir koleksiyonu burada sergilememizi sağlayan araştırmacı Faruk Ergelen beyefendiye de tüm cumhuriyet kadınları adına  çok teşekkürlerimizi sunuyorum. Kurtarıcımız, kurucumuz, büyük önderiniz Atatürk’ü ölümünün 77. yılında çok özlüyor ve çok arıyoruz. Ancak bu gün aynı zamanda tüm dünyaya, dosta düşmana Atatürk’ü unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı güçlü bir sesle haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, “İnanıyorum ki şu sıkıntılı geçirdiğimiz günler çerçevesinde kadınlarımızın ülkemiz değerlerine, ortak paydalarımıza daha çok sahip çıkacak. Bu dernek çatısı altında bu ortak paydalarımız tüm kadınlarımızı bu çatı altında toplayacak. Bizler de Ayvalık Belediyesi olarak kurulan bu derneğe her zaman olduğu gibi kadınlarımızı desteklemeye devam edeceğimizi bildirmek isterim. Kurtuluş savaşından cumhuriyete olan bir tarihi göreceğimiz bu sergi bizlere önemli bir yolculuk yaptıracak. Biz her zaman kadınlarımızın ve bu derneğin yanında olacağız” dedi.

Koleksiyoner Faruk Ergelen’in arşivinden 50 kartpostalın bulunduğu “Kurtuluş Savaşı Propaganda Fotoğrafları” sergisi 30 Kasım gününe kadar Orhan Peker Sanat Galerisinde gezilebilecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.