CHP’Lİ MUHARREM ERKEK TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

CHP’Lİ MUHARREM ERKEK TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 1 Kasım seçimi sonrası örgütlere teşekkür ziyaretine Cuma günü de devam etti. Ziyaretlerine CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda başlayan Erkek, ardından Ayvacık, Bayramiç ve Ezine’de ziyaretlerini sürdürdü.

İlçe Başkanlıklarına yaptığı ziyaretlerde; örgüt yöneticilerine, Partililere ve gönüllülere teşekkür eden Erkek, “demokrasinin olmazsa olmazlarından biri de sandıktır. 1 Kasım’da sandığa, maalesef millet iradesine aykırı biçimde, dayatmayla gidilmiştir. Üstelik bu dayatma, iktidar partisinin ve onların Seçim Hükümeti’nin seçim sürecini olağanüstü bir hale dönüştürmesi ile pekiştirilmiştir. Cumhurbaşkanı’nın, AKP’nin Genel Başkanı gibi davrandığı, devlet olanaklarının, devletin ve yandaşların basın yayın organlarının adaletsiz olarak AKP lehinde kullanıldığı bir durumda 1 Kasım seçimleri gerçekleştirilmiştir. Sandıktan sonuç, bu koşullar altında çıkmıştır. Her şeye karşın sandıktan çıkan sonuca saygı duymak gerekmektedir. Dediğim gibi, demokrasinin en önemli unsurlarından biri sandıktır. Yalnız, sandık tek başına demokrasinin göstergesi değildir. Dünyaya ve tarihe bakın, çoğu diktatör de sandıkla gelmiştir. Bu nedenle demokrasinin evrensel değerlerinin de yaşama geçirilmesi gerekmektedir. Birlikte yaşamanın, barışın, basın ve ifade özgürlüğünün, diğer temel hak ve özgürlüklerin varlığı, demokrasinin varlığı anlamına gelmektedir. Biz sosyal demokrat bir partiyiz ve demokrasinin diğer evrensel değerlerine en az sandıktan çıkan sonuç kadar saygı duyulmasını savunmaktayız. Bir Parti yüzde 49 oy aldığı için her şeyi yapamaz. Hukuk var. Anayasa var. Demokratik gelenekler var. Bu anlayış içinde AKP’nin takipçisi olacağız. Kimseye kimliğini, inancını sormadan haklının, mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretler esnasında Muharrem Erkek’in en çok karşılaştığı sorulardan biri de CHP’nin Şubat 2016’da yapılmasını planladığı olağan kurultayı oldu. Erkek; “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Biz CHP olarak, milletvekili adaylarının çoğunu önseçimle belirlemiş partiyiz. Başka bir ifadeyle Partimizde birileri Genel Merkez’de milletvekili aday listesini hazırlayıp halkımıza sunmadı. Bizzat CHP’nin üyeleri kendisini kimin temsil edeceğine karar verdi. Bu, parti içi demokrasinin yalnızca CHP’de olduğunu göstermektedir. Biz sadece seçimlerde böyle davranan bir parti değiliz. Kurultay süreçlerimiz de böyledir. Her CHP’li, Tüzüğümüzde yazan koşulları yerine getirerek CHP’nin Genel Başkanlığı’na ve yönetim organlarına aday olabilir. Bu da demokrasinin gereğidir. Ondan dolayı, Partimizde Genel Başkan adaylarının olması da demokratik bir tutumdur. Kimse bizi diğer partilerle karıştırmasın. Şu an olağan kurultay süreci işlemektedir. Olağanüstü bir kurultay yapılmasına gerek görmüyorum. Aynı zamanda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partimizde ciddi ve önemli ilerlemeler sağlamıştır. Yani partimizde Genel Başkan sorunu yoktur. Elbette olumlu gelişmelerin oya dönüşmesi zamanla olacaktır. Bizler bu uğurda ve Partimizi tek başına iktidar yapmak için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde çalışmaya devam edeceğiz. Özetle diyebilirim ki bu daha başlangıç!” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.