SARIKIZ VE KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ HİZMETE GİRDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SARIKIZ VE KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ HİZMETE GİRDİ

Edremit Körfezinde her geçen gün artan turizm değerlerine bir yene daha eklendi. Balıkesir’in Edremit İlçesinde açılan Sarıkız Kazdağı Etnografya Müzesi büyük ilgi gördü.

Murat ve Uğur Bosnatcıoğlu tarafından Edremit’in Güre Mahallesi İskele’de açılan Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi açılışına Balıkesir Milletvekil Ali Aydınlıoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Bekir Terzioğlu ile Ak Parti Edremit İlçe Başkan Vekili Hüseyin Uzun, başkan yardımcıları ile Kadın Kolları katıldı.

Açılan galerinin ileriki günlerde müzeye dönüştürülmesi için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenilirken galeride bölgesel etnografik eserler, Tuncel Kurtiz’in bal mumu heykeli gibi ilgi çekici eserler yer alıyor. Ali Aydınlıoğlu ve konuşmacılar açılışta hükümetin tarihi eserlere olan desteğine dikkat çekerek çalışmayı yapan Bostancıoğlu ailesine teşekkür ettiler.

İHA

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.