AKÇAY’DA OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AKÇAY’DA OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ..

 

Edremit’e bağlı Akçay Mahallesi’nde ki okul kantinleri zabıta ekipleri tarafından denetlendi. Ekipler tarafından kantinlerde çalışanların hijyen kuralları ile gıda maddelerinin standartlara uygunlukları incelendi.

Edremit ilçesinde okul kantinlerine yönelik denetimler başladı. Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilk olarak Akçay Mahallesi’nde bulunan okulların kantinlerinde denetimde bulunuldu. Kontrol edilen okul kantinlerinde ruhsat bulunup bulunmadığı,  yangın tüplerinin standartlara uygun olup olmadığı ve fiyat tarifeleri, son kullanım tarihleri kontrol edildi. Kurallara uymayanlara uyarıda bulunularak eksiklerin giderilmesi için süre verilirken, verilen sürenin sonunda eksiklerin giderilmemesi halinde cezai işlem uygulanacağı uyarısı yapıldı.

Öğrencilerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi gerektiğinin önemine vurgu yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümeleri için günün önemli bir bölümünü geçirdikleri okul kantinlerinin koşullara uygun, sağlıklı birer işletme olması gerekiyor. Bu doğrultuda kantinler ve okul çevresinde gıda satışı yapan iş yerlerine karşı gerekli denetimleri yapıyoruz. İlçemiz genelinde ki okullarda denetimlerimiz periyodik olarak devam edecek” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.