" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Erdil, “ Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur”

Cumhuriyet Halk Partisinin 29 Kasım Pazar günü yapılacak olan kongresinde adaylığını açıklayan CHP’nin mevcut ilçe başkanı Tarık Erdil, “ Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur” dedi. Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisinin 29 Kasım tarihinde yapılacak olan kongresinde mevcut başkan Tarık Erdil, partililerin yoğun desteği ile başkan adaylığını açıkladı. Göreve geldiği günden beri sürekli artan bir performans […]

Erdil, “ Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Halk Partisinin 29 Kasım Pazar günü yapılacak olan kongresinde adaylığını açıklayan CHP’nin mevcut ilçe başkanı Tarık Erdil, “ Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur” dedi.
Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisinin 29 Kasım tarihinde yapılacak olan kongresinde mevcut başkan Tarık Erdil, partililerin yoğun desteği ile başkan adaylığını açıkladı. Göreve geldiği günden beri sürekli artan bir performans ile çalışmalarını sürdüren Erdil ve ekibi 1 Kasım seçimlerinde çalışmalarının ödülünü de alarak CHP’nin Burhaniye’de 1. Parti olmasını sağladı. CHP ilçe başkanı ve adayı Tarık Erdil, Parti merkezinde yapılan basın açıklamasında şunları söyledi.
Sözlerime başlamadan Cumartesi günü ölümsüzlüğe uğurladığımız, Van Erciş’teki çatışmada şehit olan hemşerimiz Jandarma Başçavuş Ahmet Çelik’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm memleketimize bir kez daha başsağlığı dilerim.
Partimiz ve şahsım için bu anlamlı günde beni yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederim. İzin verirseniz kısaca kendi özgeçmişimden bahsetmek istiyorum. 1993 yılında yapılan olağan kongrede yönetim kurulu üyeliği ile başlayan siyasi yaşamım, 2007. yılındaki olağan kongrede ilçe başkanı seçilmemle devam etti. 2009 ve 2014 Yerel Seçim Dönemlerinde iki kez Burhaniye Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildim. 26 Ocak 2015 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede siz partililerimizin teveccühleri ile ilçe başkanlığı görevine geldim. Öncelikle fiziki koşulları yeterli olmayan ilçe binamızın yenileme çalışmalarıyla göreve başladık. Bu çalışmalarımızın sonucunda yerleşmiş olduğumuz ilçe binasının bizlere pozitif anlamda çok katkıları oldu. Bu binada siz partililerimiz daha sık ve yoğunlukta bir araya gelerek çok daha motivasyonu yüksek çalışmaları hep beraber yaptık.
Ardından partimizin uzun yıllar sonra almış olduğu milletvekilliği için ön seçim kararında, partimize gelen 34 aday adayının hepsinin kendisini özgür biçimde anlatmasına fırsat verdik. Yoğun katılımlarla gerçekleşen toplantılarda, partililerimizin adaylarla buluşmasını sağladık. Yönetim kurulumuz olarak her aday adayına eşit mesafede olduk. Demokrasi adına çıkmış olan sonucu da halkımıza seçim çalışmalarında daha iyi anlatma fırsatımız oldu. Yapmış olduğumuz seçim çalışma programını tüm partililerimizle, yoğun şekilde birlik beraberlik içerisinde uyguladık. Bunun karşılığı olarak 7 Haziran Genel Seçimlerinde 17.165 oy alarak Burhaniye’de 1. parti konumuna geldik. Partimizin almış olduğu kurultay takvimi çalışmalarına başladık. Bunun ilk ayağı olan delege seçimlerinde 38 mahallede yaklaşık 1500 üyenin katılımıyla gerçekleşen delege seçimlerini tamamladık. 1 Kasım’da erken seçim kararı alınmasından sonra kurultay takvimine ara vererek başlamış olduğumuz seçim çalışmalarını aynı yöntemle ve birlik beraberlikle Haziran’daki başarımızın üzerine koyarak tamamladık. Bunun karşılığı olarak tekrardan Burhaniye’mizde 1. parti olduk.
2 Kasım itibari ile yarıda kalan kurultay takvimi gereği yönetim kurulumuzla yapmış olduğumuz toplantılar neticesinde, 29 Kasım 2015 Pazar günü ilçe kongre tarihini belirledik. 10 aylık gerçekten çok yoğun bir tempo içerisinde çalıştık. Şu anda iktidar belediyesinin olduğu Burhaniye’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak gündemi belirler duruma geldik. Bunda, belediye meclis üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizin birlikte çalışması da önemli rol oynadı ve etkili oldu. Kolektif çalışmanın doğru sonuçlarını aldık. Bundan sonraki süreçte, 29 Kasım’daki kongrede seçilmemiz durumunda hedefimiz, 2019 Yerel ve Genel Seçimlerinde yine birlik ve beraberlik içinde çalışarak, başarımızı daha üst sınırlara taşıyıp, hak ettiğimiz iktidar koltuğuna oturmaktır. Olağanüstü kongreyle göreve geldiğimizden bu yana geçirdiğimiz 10 aylık süreçte başta yönetim kurulumuz, meclis üyelerimiz, parti gönüllülerimiz ve sürekli arkamda olduklarını hissettiğim eşime, çocuklarıma ve tüm aileme teşekkürü borç bilir, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi. Erdil yaptığı konuşma öncesinde 10 aylık çalışmasını bir slayt gösterisi ile anlattı.
Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.