ILICA DERESİNDE AĞAÇ KESİMİNDE OLAY

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ILICA DERESİNDE AĞAÇ KESİMİNDE OLAY

 

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde ıslahı devam eden Ilıca Çayında genişletme çalışmaları belde içine geldiğinde onlarca Çınar ve Söğüt Ağacının kesilmeye başlanması  gerginlik yarattı.

 

Ilıca Dersi Islahında E 78 Karayolu ile Deniz arasındaki mesafede bulunan onlarca Çınar ve Söğüt ağacının genişletilme çalışması sırasında kesilmeye başlanması Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Üyeleri tarafından Küçükkuyu Belediyesi önündeki meydanda bir basın açıklaması okunarak protesto edildi. Daha sonra Dere yatağına giden Dernek Üyeleri burada kesilen ağaçlar konusunda bilgi alışverişinde bulunurken ortam birden gerildi. Dereye paralel evi bulunan bir vatandaş o Ağaçlara gözü gibi baktığını kesilmesine gönlünün razı olmadığını ve genişletme çalışmalarının ağaçları koruyarak yapılması için DSİ Bursa Bölge Müdürlüğündeki sorumlu Mühendisi telefon ile aradı. Telefon konuşmasında ortam iyice gerildi. Olay yerine Jandarma ekipleri geldi.Bu arada bazı vatandaşlar da Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Üyelerine tepki gösterdiler. Daha sonra tarafların sakinleşmesi ve Kepçenin dere yatağından çekilmesiyle ortam yatıştı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.