" />
USD
3,6647
EURO
4,3319
ALTIN
151,2669

UYSAL BİLE İSYAN ETTİ

Büyükşehir meclis toplantısında söz alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Balpark otoparklarını kimin işlettiğini bilmek istediklerini ve üçüncü şahıslara Balpark’ın otopark vermemesi gerektiğini söyledi Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı meclis toplantısının ikinci oturumu geçtiğimiz gün gerçekleşti. Toplantıda Balpark tartışması yaşandı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal şu an Burhaniye’de Balpark adı altında sokaklarda otopark işletenlerin kimler olduğunu […]

UYSAL BİLE İSYAN ETTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Büyükşehir meclis toplantısında söz alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Balpark otoparklarını kimin işlettiğini bilmek istediklerini ve üçüncü şahıslara Balpark’ın otopark vermemesi gerektiğini söyledi

Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı meclis toplantısının ikinci oturumu geçtiğimiz gün gerçekleşti. Toplantıda Balpark tartışması yaşandı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal şu an Burhaniye’de Balpark adı altında sokaklarda otopark işletenlerin kimler olduğunu bilmediklerini belirterek “Ben belediye başkanı olarak anlayamadım kimin işlettiğini. Balpark 2016’da kendisi mi işltecek üçüncü şahsılara mı verecek? Ayrıca biz seçim beyannamemizde sahilde otopark ücreti almayacağız diye söz vermiştik. Bu konuda da yardım istiyoruz” diye konuştu.

Bunun üzerine söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balpark’ın 2016 yılından itibaren otoparkları kendisinin işleteceğini üçüncü şahıslara verilmeyeceğini söyledi.

CHP’Lİ SARI: “BU GİZLİ ZAMDIR”

AKP Grup Başkanvekili Birol Şahin’in 2016’da Balpark ücretlerine zam yapılmayacağını söylemesinin ardından söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı 5 olan tarife değişikliğinin 2’ye düşürülmesi ile gizli zam yapıldığını iddia etti. AKP’li Şahin Sarı’nın bu sözlerine sinirlenerek “Basın önünde şov yapıyorsun, konuşmak için konuşuyorsun” diye tepki gösterdi. Bunun üzerine CHP’li Ahmet Özkoca Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’a iç tüzüğü hatırlatarak üyelerin birbirlerine şahsi hakarette bulunamayacağını ve böyle bir durumda meclis başkanının müdahale etmesi gerektiğini hatırlattı.

BURHANİYE’DE MAHMUZLAR MECLİSTEN TARTIŞMA İLE GEÇTİ

Öte yandan Burhaniye’de yılan hikayesine dönen kıyı erozyonunu önlemek için yapılan mahmuzlar için imar planı onayı meclisten tartışma ile geçti. CHP’li Levent Acartabak “Eğer biz buna evet dersek yasa dışılığa evet demiş oluruz. Zaten iki bakanlık birbiri ile mahkemelik plana ve imara aykırı şekilde kaçak yapılıyor o mahmuzlar” diye konuştu.

Bunun üzerine söz alan AKP’li Yusuf Hocaoğlu komisyon olarak bölgeyi incelediklerini mahmuzların kıyı erozyonunu önlediğini ve halkın da mahmuzlardan memnun olduğunu öne sürdü.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da söz alarak “Mahmuzları Ulaştırma Bakanlığı yaptı. İmar Planı yapılması gerekiyordu. Bakanlık kıyı erozyonunu engellemek için yapması gerekeni yaptı. İmar Planları yapılmadan yapıldığı için iki bakanlık birbiri ile mahkemelik oldu. Şimdi biz İmar Planlarını yapıyoruz. İki bakanlık arasındaki kavgaya girecek değiliz. Ben bu mahmuzların bilimsel olarak da yapılması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu. Yapılan oylamada oy çokluğu ile imar planı yapılması kabul edildi.

Haber: Murat Ayaşoğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.