ABDULLAH CÖMERT DAVASI 15 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

 ABDULLAH CÖMERT DAVASI 15 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ

Hatay’daki Gezi Parkı eylemlerinde Abdullah Cömert’in hayatını kaybetmesine ilişkin, tutuksuz sanık polis memuru Ahmet K.’nın yargılanmasına Balıkesir’de devam edildi. 1 saat süren dava 15 Ocak tarihine ertelendi.
Balıkesir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Abdullah Cömert’in ailesi ve yakınları katılmazken, 11 avukat hazır bulundu. Sanık Ahmet K. ise duruşmaya Mersin’den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Mahkeme heyeti, sanığın tutuklanması talebini reddederek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 15 Ocak 2016’ya erteledi.
Sanığın mahkemeye getirilmemesinden dolayı davaların kağıt üzerinde kalacağını iddia eden Avukat Ömer Kavili, Cömert ailesinin, Adli Tıp Kurumundan beklenen belgenin yetiştirilemediği ve erteleneceğini bildikleri için duruşmaya katılmadıklarını ifade etti. Avukat Kavili, “Bugün duruşmada mahkeme başkanı tarafından bir hakim değişikliği olmuş, bu hakim değiştiği zaman gerek kanunda gerek AHİM’de duruşmada daha önceki belgelerin hepsinin eksiksiz yeniden okunmasını emretmektedir. Bunu yapmadığında Türkiye Cumhuriyeti mahkum edilmektedir. Turhal Asliye Ceza Mahkemesi’ne bir tanığı dinlemek için evrak göndermiş, oradaki hakim buradaki mahkemenin yerine geçerek tanığı dinlemiş. Bakın, devletin kağıtları beyazdır, Ankara’ya giden raporların rengi beyazdır. Bu memlekette toroslarında rengi beyazdır. Beyaz toros vardı yeniden gündeme gelen. Rengi beyaz olan kağıtların içi düzgün değildir. Yerleşik hukuk kültürü içerisinde o yargıcın neleri yapması gerektiğini tek tek sıraladık. Söylediklerimizi hepsi duydu, ama anladı mı derseniz ona garanti vermem” şeklinde konuştu.
Dava 15 Ocak 2016 tarihine ertelendi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.