" />
USD
3,6893
EURO
4,3436
ALTIN
151,5030

BURHANİYE’DE AİLE VE ÇOCUK EĞİTİMİ VERİLDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi işbirliği ile Burhaniye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Semineri verildi. 19 Kasım Perşembe günü Reha Yurdakul Salonu’nda alanında uzman hocalar tarafından aile içi iletişim, ebeveynler ve çocuklar arasında ki iletişim, teknoloji çağının çocuklar üzerinde etkileri, ailelerin çocukları için izleyebilecekleri yollar, çocukların okul süreci ve yaş aralıklarına göre psikolojik durumları konularında […]

BURHANİYE’DE AİLE VE ÇOCUK EĞİTİMİ VERİLDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi işbirliği ile Burhaniye’de Aile ve Çocuk Eğitimi Semineri verildi.

19 Kasım Perşembe günü Reha Yurdakul Salonu’nda alanında uzman hocalar tarafından aile içi iletişim, ebeveynler ve çocuklar arasında ki iletişim, teknoloji çağının çocuklar üzerinde etkileri, ailelerin çocukları için izleyebilecekleri yollar, çocukların okul süreci ve yaş aralıklarına göre psikolojik durumları konularında eğitim verdiler. Özellikle annelerin katılımıyla gerçekleşen eğitim semineri yaklaşık 3 saat sürdü. Tüm hocaların ortak görüşü olarak annelerin çocukların gelişimde daha fazla rol üstlendiğini belirten hocalar, çocukların kötü alışkanları konusunda da yine annelere çok iş düştüğünü belirttiler. “Zamane Çocukları” söyleminin aslında doğru olmadığını aslında zamane anne, baba ve hatta zamane nine dedeler olduğumuzu belirten hocalar, çocuklarınızı kendi zamanınızda ki yaşam şartlarıyla değerlendirmeyin onlar kendi zamanlarının çocukları uyarısını yaptılar. Alanında uzman 5 hoca, ailelerin karşısına adete bir boy aynası koyarak anne ve babaların da çocuklara karşı olan hatalarını yansıttılar. Çocuklarınıza önemli olduğunu hissettirin diyen hocalar siz nasıl çocuğunuzun sizi başka bir anneyle karşılaştırmasını istemezseniz siz de asla çocuğunuzu başa bir çocukla kıyaslamayın diye uyardılar. Sosyal medya, TV programlarının artık bir hastalık olduğunu vurgulayan hocalar çocuklar üzerinde bir hayli etkili olan bu teknolojik icatların mutlak suretle kontrol altına alınmasını vurguladılar. Seminer sonunda Burhaniye Belediye Meclis Üyeleri Hadiye Erok ve Sevda Padem Çiçek takdim ederken teşekkürlerini sundular.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.