“SOBA KÜLLERİNİZİ ÇÖPE DEĞİL, KOVALARA DÖKÜN”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

 “SOBA KÜLLERİNİZİ ÇÖPE DEĞİL, KOVALARA DÖKÜN”

Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan yaklaşık 850 “Soba külü kovası” Ayvalık merkez, Sarımsaklı, Altınova, Cunda Adası ve Küçükköy ile diğer kırsal mahallelere dağıtılıyor.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yakılan sobalardan çıkan küllerin çöp konteynırlarına dökülmesini önlem için Ayvalık Belediyesi kentin dört bir yanına özel kül kovaları koyuyor.

Vatandaşlardan çöp konteynırlarına kesinlikle soba külü dökmemelerini isteyen Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunları kaydedildi;

“Sobalardan çıkan küllerin çöp konteynerlerinin içindekileri tutuşturması sonucu küçük çaplı da olsa yangın çıkıyor. Bu da konteynırların zarar görmesine ve çürümesine yol açıyor. Bunun önüne geçmek için şehrimizin dört bir yanına temizlik işlerinde hazırladığımız özel çop kovalarını konuşlandırdık. Vatandaşlarımızdan soba küllerini sokaklara ve çöp konteynırlarına dökmemelerini önemle rica ediyoruz.”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.