" />
USD
3,6717
EURO
4,3255
ALTIN
151,3303

Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk Yarışması Başladı

Balıkesir’in Sındırgı Belediyesi’nin önderliğinde düzenlenen Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk Şampiyonası düzenlenen kortejin ardından bugün resmen başladı. Sındırgı’da ilk defa düzenlenen Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk yarışmasını Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar izledi. Sındırgı Atatürk Stadyumunda yapılan şampiyona sabah erken saatlerde başlarken şampiyonada Belediye Başkanı Ekrem […]

Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk Yarışması Başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Sındırgı Belediyesi’nin önderliğinde düzenlenen Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk Şampiyonası düzenlenen kortejin ardından bugün resmen başladı. Sındırgı’da ilk defa düzenlenen Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk yarışmasını Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar izledi.

Sındırgı Atatürk Stadyumunda yapılan şampiyona sabah erken saatlerde başlarken şampiyonada Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da katılımcıları yalnız bırakmadı. Şampiyona nedeniyle bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş böyle bir şampiyonanın Sındırgı’da yapılmasının kendileri için şans olduğunu iletti.

Çavdarlı Şerif Paşa Atlı Okçuluk Yarışması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yarışmacılar yarışmada kaza bela olmaması için dua etti. Türkiye’nin dört bir yanından yanından yarışmaya katılan sporcular at üzerinde hünerlerini sergilediler. Memlük ve Kabak parkurunda kıyasıya yarıştılar. Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; “Sındırgı’da böyle bir organizasyonda birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Balıkesir’de 2. Defa Sındırgı’da yapılıyor. İlçemiz cirit ve cirit takımları ile büyük bir değer haline geldi. Ciridin yanında atlı okçulukta kısa bir çalışma ile önemli bir noktada yerini alabilir. Bu şampiyonanın bu konuda bizler için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Belediyeniz bundan sonra da bu tür organizasyonlara öncü olmayı sürdürecektir” dedi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın konuşmasından sonra başlayan yarışmalarda Sporcular, ilk kategoride at üzerinde 100 metrelik parkur üzerine konulan 3 hedefe ok fırlattı. İkinci kategoride ise aynı parkurda 8 metre yükseğe yerleştirilen kabağı vurmaya çalıştılar.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.