Velilere psikolojik destek

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

Velilere psikolojik destek

Burhaniye’de gündüz çocuk bakım evi işleten bir kreşten, velilere psikolojik destek eğitimi verildi. Burhaniye Devlet Hastanesinde görevli psikolog doktor Ayşegül Ener’in verdiği eğitime veliler büyük ilgi gösterdi.

Burhaniye’de Körfezin Yıldızları Gündüz Çocuk Bakım kreşi, velilere  çocukların yaşamlarını yakından ilgilendiren psikolojik gelişiminin düzenli olabilmesi nedeniyle eğitim verildi. Burhaniye Devlet Hastanesi psikolog Doktor Ayşegül Ener’in verdiği eğitime çok sayıda veli katıldı. Psikolog Dr. Ayşegül Ener, velilere çocuklarınız ile konuşurken onlara bir otorite değil, anne ve baba olduğunuzu anlatın. Sevgiyle yaklaşın, sık sık seni seviyorum diyerek güzel sözler ile çocuklarınızın motivasyonunu artırın. Yine önemli yaklaşımlardan biriside çocuklarınız ile boy hizasında konuşun. Çocuklarımız henüz yeni yeni algılama döneminde. Zaman zaman çocuklarımız psikolojik sıkıntıları olabilir. Örneğin kreş dışında gelişebilecek bir olumsuz davranışların devam etmesi halinde mutlaka bir psikologa  başvurun” dedi. Körfezin Yıldızları Gündüz Çocuk Bakım Evi işletmecisi Sıdıka Avcı ise, kreşimizde çocuklarımız tüm sıkıntılarını yakından takip ediyoruz. Kreş olarak böyle bir eğitim vermek istedik. Velilerimizin de katılımı ile verilen bu psikolojik eğitim çok verimli oldu” dedi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.