" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYELİ SİMİTÇİNİN ŞİİR KÖŞESİ

Burhaniye’de, seyyar simitçilik yapan Ahmet Nedim Hergül’ün kendi yazdığı şiirlerle oluşturduğu Şiir Köşesi ilgi gördü. 5 yıldan bu yana seyyar simitçilik yapan 61 yaşındaki 2 çocuk babası Ahmet Nedim Hergül, 30 yıl içtiği sigarayı bıraktıktan sonra yazdığı sigara karşıtı şiirlerle adını duyururken, bir de  sigaramın dumanı adlı oyun yazdı. Ahmet Nedim Hergül, Ali Çetinkaya Caddesi […]

BURHANİYELİ SİMİTÇİNİN ŞİİR KÖŞESİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’de, seyyar simitçilik yapan Ahmet Nedim Hergül’ün kendi yazdığı şiirlerle oluşturduğu Şiir Köşesi ilgi gördü. 5 yıldan bu yana seyyar simitçilik yapan 61 yaşındaki 2 çocuk babası Ahmet Nedim Hergül, 30 yıl içtiği sigarayı bıraktıktan sonra yazdığı sigara karşıtı şiirlerle adını duyururken, bir de  sigaramın dumanı adlı oyun yazdı.

Ahmet Nedim Hergül, Ali Çetinkaya Caddesi girişindeki simit arabasının yanındaki duvarda oluşturduğu Atatürk köşesi ilgi görüRken, şimdi de köşeye engelliler için yazdığı şiirleri astı. Çeşitli konularda şiirler yazan Ahmet Nedim Hergül, simit arabasının etrafını da yazdığı şiirlerle süsledi. Hergül, simit alan vatandaşların bir taraftan da şiirlerini okuduklarını anlattı. Şiir yazmayı sevdiğini anlatan  Ahmet Nedim Hergül,” 2010 yılında oğlum askere gidince seyyar simitçiliğe başladım. 30 yıldan fazla içmiş olduğum sigarayı bıraktım. Şiirler de yazdım. Sigaramın dumanı aldı şiirimden tiyotro oyunu da yaptım.. Daha sonra şiirlerimi arabamın etrafına asmaya başladım. En son da geçen Atatürk Köşesi yaptım. Bayağı ilgi gördü. Bu sefer de engellilere ait şiirler astık. Her hafta değişik şekilde şiirler asacağız. Vatandaşlar da simit alırken , hem şiirlerimi okuyorlar ve beğeniyorlar.  Hoşlarına gidiyor” dedi.  Ahmet Nedim Hergül’ün şiirlerini  beğendiğini anlatan Hasan Çankaya,” Atatürk köşesi yapmıştı. Çok beğenildi. Şimdi de engelliler köşesi yaptı. Şiirlerini çok beğeniyoruz” dedi.

Mustafa Kemal Kocabıyık da,”Ahmet Nedim Hergül’ün şiirlerini çok beğeniyoruz. Severek okuyoruz” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.