" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT KÖRFEZİ ALEVİ DERNEKLERİNDEN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK

1 Kasım genel seçimlerinin ardından kongreye gitme kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilk destek Edremit Körfezi ve Ayvalık’ta bulunan Alevi derneklerinden geldi. Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan; Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şubesi, Alevi Kültür Derneği Altınoluk, Zeytinli Şubeleri, Hacı Bayram Veli Zeytinli ve Burhaniye şubeleri ile Cen Vakfı […]

EDREMİT KÖRFEZİ ALEVİ DERNEKLERİNDEN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

1 Kasım genel seçimlerinin ardından kongreye gitme kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilk destek Edremit Körfezi ve Ayvalık’ta bulunan Alevi derneklerinden geldi.

Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan; Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şubesi,

Alevi Kültür Derneği Altınoluk, Zeytinli Şubeleri, Hacı Bayram Veli Zeytinli ve Burhaniye şubeleri ile Cen Vakfı Burhaniye Şubesi tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, CHP kurultayında halen Genel Başkanlık görevini yürüten Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi gerektiğini ifade ettiler.

Ayvalık’ta konuyla ilgili açıklamayı yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şube Başkanı Vedat Tekten, “Kongre süreci yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde başarısızlıkların sebebi olarak gösterilen ve tasfiyesi gündeme getirilen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu toplumumuzun yakından tanıyıp takip ettiği ve yükselen oranda destek verdiği bir liderdir. Partinin 1 Kasımda yaşadığı durum bir kişiye değil topyekün yönetim kadrolarına ve irili ufaklı teşkilat yönetimlerine mal edilebilecek bir durumdur. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar dikkate alındığında CHP’nin siyasi misyonu her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir. Bu misyonu halkın talepleri doğrultusunda, demokratik hak ve özgürlüklerden ödün vermeksizin sürdürebilmek, güçlü ve güvenilir kadrolarla mümkün olabilecektir. Bu nedenle aşağıda kurum adları açıkça yazılı olan Balıkesir ilinde örgütlü Alevi kurumları olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı görevini sürdürmesi yönündeki görüşümüzü kamuoyu ile paylaşmayı gerekli görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

“BU DESTEK ÜLKEMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU BİR DAVRANIŞ BİÇİMİDİR”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şube Başkanı Tekten yaptığı açıklamada; “Parti kendisinin şahsında toplumumuzun sıcak ve yakın ilgisine kavuşmuş ve bu ilginin ileride daha da yoğunlaşacağı gerçeği göz önünde bulundurulması gereken bir vakadır. Parti için olumlu eleştirileri ve programları olan kişilerin Kemal Bey önderliğinde güçlerini ve becerilerini daha da güçlü bir şekilde birleştirip hayata geçirmeleri ülkemizin ihtiyaç duyduğu bir davranış biçimi olarak değerlendiriyor bu vesileyle görüşlerimizin dikkate alınacağı inancıyla saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.