EDREMİT’TE OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR

 

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde okul kantinlerini denetleme işlemlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri yapılan denetimlerde, işletmelerin mevzuata uygun çalıştırılması için gerekli uyarılarda bulundu.

Edremit ilçesinde okul kantinlerine yönelik denetimler başladı. Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden denetleme çalışmalarında, kontrol edilen okul kantinlerinde ruhsat bulunup bulunmadığı,  yangın tüplerinin standartlara uygun olup olmadığı ve fiyat tarifeleri, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri kontrol edildi. Kurallara uymayanlara uyarılarda bulunularak eksiklerin giderilmesi için süre verilirken, verilen sürenin sonunda eksiklerin giderilmemesi halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi. İlçede bulunan okul kantin yöneticileri, Edremit Zabıta ekiplerinin yapmış oldukları denetimlerin yerinde ve gerekli olduğunu söyleyerek, kendilerine teşekkür ettiler. Öğrencilerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi gerektiğine vurgu yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümeleri için günün önemli bir bölümünü geçirdikleri okul kantinlerinin koşullara uygun, sağlıklı birer işletme olması gerekiyor. Bu çerçevede kantinler ve okul çevresinde gıda satışı yapan iş yerlerine karşı gerekli denetimleri yapıyoruz. İlçemiz genelinde ki okullarda denetimlerimiz periyodik olarak devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.