" />
USD
3,6885
EURO
4,3444
ALTIN
151,3752

95 SIĞINMACI KURTARILDI

  Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Sahillerinden denize açılarak Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek isteyen 95 Afganlıyı Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Edinilen bilgilere göre 40 kişilik grup halinde şişme bot ile Yeşil Liman Mevkiinden denize açılan Afgan uyruklu kaçak göçmenlerin botu bir müddet sonra su almaya başladı. Zor durumdaki göçmenleri gören bir balıkçı teknesi Sahil Güvenlik ekiplerine haber […]

95 SIĞINMACI KURTARILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Sahillerinden denize açılarak Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek isteyen 95 Afganlıyı Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı.

Edinilen bilgilere göre 40 kişilik grup halinde şişme bot ile Yeşil Liman Mevkiinden denize açılan Afgan uyruklu kaçak göçmenlerin botu bir müddet sonra su almaya başladı. Zor durumdaki göçmenleri gören bir balıkçı teknesi Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler göçmenleri denizden toplayıp Küçükkuyu’ya getirdi. Göçmenlere burada giyecek ve yiyecek verildi. Diğer bir operasyonda ise içinde 55 kaçak göçmenin bulunduğu şişme yine su aldığı için içinde bulunan Afgan ve Suriyeli Kaçakların imdadına yine Sahil Güvenlik ekipleri yetişti.TCSG 6 Botu ile Küçükkuyu’ya getirilen Kaçak Göçmenlere burada içecek yiyecek ve giysi tedarik edip dağıtldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.