ÇANAKKALE İZMİR KARAYOLU YEŞİLLENDİRİLİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ÇANAKKALE İZMİR KARAYOLU YEŞİLLENDİRİLİYOR

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinden geçen  Çanakkale-İzmir karayolunda ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Önceki yıl, yolun Burhaniye-Gömeç arasındaki bölüme 21 adet menfez yaptıran Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, şimdi de yolun Burhaniye-Edremit ve Gömeç geçişinde refüj ve kavşaklara çeşitli ağaç fidanları dikmeye başladı.

Çanakkale-İzmir Karayolun da 20 gün önce başlatılan ağaçlandırma çalışmalarının bir hafta içinde tamamlanması bekleniyor. Yoldaki refüj ve kavşaklara top akasya, leylandi, mavi servi, limoni servi, tespih, yaylıcı ardıç, zakkum, ve ateş dikeni gibi ağaç türleri dikiliyor.

Ağaçlarla yolun güzelleşeceğini anlatan  Başak Ormancılık Limitet Şirketi Yetkilisi Feyzullah Başçiftçi,” Biz Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü ağaçlandırma ve peyzaj işlerini yapmaktayız. Şirketimiz Başak Ormancılık Limited Şirketi. Karayolları 2.Bölge Müdürlüğünün Ankara yolu,  İstanbul yolu ve  Çanakkale yolunda çalışma yapmaktayız. Şu anda çalışma yapmakta olduğumuz yer Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü Ayvalık Şefliğine ait Burhaniye-Edremit yolu. Bu yolda bu gördüğünüz kavşak DA Pelitköy kavşağı. Bundan sonra Burhaniye geçişi ve Havaalanı kavşağına kadar da bu ağaçlandırma ve peyzaj çalışmasını yapacağız. Buraya diktiğimiz ağaçlar ve bitkiler, top akasya, leylandi, mavi servi, limon servi, tespih. Çalı grubundan da, yaylıcı ardıç, zakkum, ve ateş dikeni dikmekteyiz. Tabi bu yaptığımız çalışmalar yolun peyzajı ile ilgili. Yolun altyapısı yapılmış, hendekleri tamamlanmış. Şimdi de üst yapı olarak biz bu çalışmayı yapmaktayız. Yapmakta olduğumuz çalışma, hem yolun peyzaj olarak güzelleşmesini sağlıyor, hem de trafiği karşıdan karşıya gelen araçların birbirini ışıkla rahatsız etmesini engelliyor. Bu güzergahta 15-20 gündür çalışmaktayız. Yani Ayvalık’tan Gömeç’ten bu tarafa doğru. Bu çalışmalar bir hafta içinde tamamlanacak” (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.