" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT’TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Edremit’te 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programlar Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapılan çelenk sunma töreniyle beraber Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal […]

EDREMİT’TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programlar Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapılan çelenk sunma töreniyle beraber Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam eden programda, emekliliğe ayrılan öğretmenlere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından hizmet şeref belgesi verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Birinci öğrencilere Kaymakam Ali Sırmalı, ikincilere 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Nihayet Ünlü, üçüncülere ise Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından ödülleri takdim edildi. Yeni göreve başlayan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Öğretmenlerin ve öğrencilerin müzik dinletisinin ardından, program “Öğretmenlik değerlerinin geleceğe taşınması” konulu video gösterisi ile devam etti. Sunumun ardından sahneye çıkan Halk Oyunları ekibi seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Kamil Saka, “Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, geleceğimize yön vermeye gönüllü olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.  24 Kasım Öğretmenler Günü programı Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde ki resim sergisi ve kokteyl ile sonlandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.