" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Karesi’de engellilere özel diş tedavisi

  Karesi Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 5 kurum tarafından, 116 engelli vatandaşlarımıza diş tarama ve tedavisi yapıldı.   Karesi Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Balıkesir Diş Hekimleri Odası ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi arasında 10 Kasım’da imzalanan “Engelsiz Yaşam Platformu Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi” protokolü […]

Karesi’de engellilere özel diş tedavisi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Karesi Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 5 kurum tarafından, 116 engelli vatandaşlarımıza diş tarama ve tedavisi yapıldı.

 

Karesi Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Balıkesir Diş Hekimleri Odası ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi arasında 10 Kasım’da imzalanan “Engelsiz Yaşam Platformu Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi” protokolü kapsamında 116 engelli vatandaşımıza İl Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde tarama ve tedavi yapıldı. 15 diş hekimi tarafından kanal tedavisi, dolgu ve diş çekimi işlemlerinin yapıldığı okulu ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ‘Engelli vatandaşlarımız için engelsiz diş tedavisi’ ilkesiyle yola çıkarak bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

İHMAL EDİLİYOR

Türkiye’de yaklaşık 7 milyon engelli vatandaşın bulunduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Verilere göre sağlıklı bireylerin yüzde 85-90’ında ağız ve diş sağlığı sorunları yaşanırken, bu oranın engellilerde neredeyse yüzde 100′e yakın olduğu görülmektedir. Engelli vatandaşlarımız sağlık sorunlarını gidermek için hastanelerde koşuştururken, ağız ve diş sağlığını ihmal ediyor” dedi. Karesi Belediyesi’nin de ortaklarından olduğu, 5 kurum tarafından hayata geçirilen proje ile kaliteli bir sağlık hizmeti verildiğini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Böyle bir projenin altına imza atmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Biz toplumun dezavantajlı gruplarına göz ardı etmiyor, hayatın içerisine dahil ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de dezavantajlı grupların sorunlarını gidermek, bu bireylerin yaşam koşulları daha iyi hale getirecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

PROJE HAKKINDA

Karesi Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Balıkesir Diş Hekimleri Odası ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında 116 engelli vatandaşımıza İl Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde diş taraması ve tedavi yapıldı. 15 hekim tarafından gerçekleştirilen tedavi kapsamında kanal tedavisi, diş çekimi ve dolgu gibi işlemler yapıldı. Firdevs Hattatoğlu Mesleki Eğitim Merkezi, Umut Özel Eğitim Ortaokulu, İl Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu’ndaki öğrenciler, Halk Eğitim Merkezi Kursu öğrencileri ve vatandaşlardan oluşan 116 kişinin tedavi edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.