AYVALIK’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI.

Ayvalık’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanına Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasından ardından saygı duşunda bulunan protokol İstiklal Marşını hep bir ağızdan seslendirdi.

Cumhuriyet meydanındaki yörenin ardından Öğretmenler Günü kutlama törenleri Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezinde devam etti.

Burada günün anlamına dair konuşmayı Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptı.  Daha sonra emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesini Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı verdi.

Tören de mesleğe yeni başlayan öğretmenler “Öğretmenlik yemini” ederek mesleklerıne başladılar. Daha sonra Kaymakam Nazlı, Balıkesir’de düzenlenen “Eğitimin N’leri” seçiminde birinci olan okulların müdürleri ve Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’e teşekkür plaketi sundu.

Ardından Öğretmenler günü konulu düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere teşekkür plaketleri Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ahmet Erkal, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Faruk Özdemir,  Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel ve diğer protokol mensuplarınca verildi.

Öğretmenler Günü kutlama programında öğrenciler oratoryo ve halk oyunları gösterileri de sundu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.