" />
USD
3,7093
EURO
4,3629
ALTIN
152,8240

Öğretmenim, Öğretmenler Günü’nüz bir gün değil her gün kutlu olsun.

SAYIN EDREMİT İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜM Yazılarımı takip ettiğinizi bildiğim ve de ziyaretimle zamanınızı almamak için mahallemizin sorununu size köşemden iletmek istedim. Bizim mahalle Akçay Ali İLERİ caddesi, Cuma pazarı mevki yani pazarın kurulduğu, karşılıklı Sarıkız ve Cumhuriyet mahallesi. Bu cadde de trafik çift yönlü olduğu için oldukça yoğun. Yaz sezonunun bitmesine rağmen yoğunluk pek o […]

Öğretmenim, Öğretmenler Günü’nüz bir gün değil her gün kutlu olsun.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

SAYIN EDREMİT İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜM

Yazılarımı takip ettiğinizi bildiğim ve de ziyaretimle zamanınızı almamak için mahallemizin sorununu size köşemden iletmek istedim.

Bizim mahalle Akçay Ali İLERİ caddesi, Cuma pazarı mevki yani pazarın kurulduğu, karşılıklı Sarıkız ve Cumhuriyet mahallesi. Bu cadde de trafik çift yönlü olduğu için oldukça yoğun. Yaz sezonunun bitmesine rağmen yoğunluk pek o kadar da azalmadı. Üstüne üstlük derler ya birde yasak olmasına rağmen yolcu minibüslerinin, özel araçların yanında büyük kamyonların, market tırlarının, gezi otobüslerininde sıkça kullandığı bir cadde. Ancak bu cadde mahalle kıvamında ve sakinler karşıdan karşıya geçmekte bile zorlanıyor. Ve zaman zaman kazalara da uğruyorlar. Ayrıca bu cadde de hız tahdidi de yok herhalde ki çok sürat yapılıyor.

 

Birkaç kez bu trafik sıkıntısını dile getirmeye çalıştım ama sesimizi duyuramadık.  Mahalle halkı bu durumdan oldukça mağdur. Bu sorun sizin sorumluluğunuz da mı bilemiyorum ama sizin çözeceğinizi umuyoruz.

 

 

EDREMİT’TE NELER OLUYOR?

 

Evet. Edremit’imiz günden güne devamlı değişim içerisinde. Hemen hemen her yerde bir faaliyet, çalışma göze çarpıyor. Ve şehir güzelleşiyor.

 

Edremitli yıllardan beri bu tür değişimleri özler olmuştu.  Bulvarlar, kavşaklar, tretuvarlar,  atıl yerler yeşillendirilip çiçeklendiriliyor. Ayrıca yıllardır sel felaketlerine uğrayan bölgelere alt yapı çalışmaları yapılarak bu sıkıntılar ortadan kaldırılıyor ve Edremit’in yüzü gülüyor.

 

Kamil başkanım. Köstebek yuvasına dönen Akçay Ali İleri caddesi Cumhuriyet ve Sarıkız mahallesi yenileneceği günü ve sıranın kendisine gelmesini sabırla bekliyor.

 

DURAKLARIN YAPILAMAMASI HAYATİ TEHLİKELERE DAVETİYE ÇIKARIYOR

 

Duraklar duraklar. İnanın yazmaktan bunaldım. Ama ikidir yaşadığım olay bana bu yazıyı yazdırdı.

Akçay’dan Edremit’e gidiyorum. Kadıköy civarı yolda el kaldıran bir yolcu. Otobüsümüz durmak üzereyken hop bir minibüs önüne geçip aniden duruverdi. Neredeyse bir kazayı kıl payı atlattık.

Geçen günde Akçay Güre yolu üzeri buna benzer bir durum. Yolcuların yüreği ağzına geldi. Bereket kaptan şoförlerimiz çok tecrübeli ve usta şoförler. Büyük ihtimalle belki de ölümlü bir kazayı önlediler. Şoförler ‘’Bir senedir yapılamayan duraklar bizlere zor anlar yaşatıyor. Yolcu nerede duracağını bilmiyor. Yolcuyu alsak bir türlü, almasak yolcu mağdur olacak. Ve de tabi şikayetler’’ derken, vatandaşlar da ‘’Bırak sıkıntısını, artık duraklarımızı yapsınlar. Nerede duracağımızı bilelim. Yazın güneş, kışında yağmurda mağdur oluyoruz’’ diyerek dile getiriyorlar.

 

ALİ BOSTANCIOĞLU ANISINA ÖZEL ETNOĞRAFYA GALERİSİ

 

Ali BOSTANCIOĞLU ve eşi Melahat hanım çok eski dostlarımız. Ali ağabey geçtiğimiz yıllarda vefat etti. Rahmet olsun.  Şimdi oğulları Murat ve Uğur sevgili babalarının anısına yıllardır yaptıkları çalışmaları birleştirerek Güre İskele’de Özel Etnoğrafya  Galerisi’ni açmışlar. Açılışını Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın yaptığı galeriyi gezdim. Çok etkilendim. Özellikle ünlü sanatçı Tuncel KURTİZ’in bal mumundan heykeli ve adına hazırlanan köşe muazzamdı. Aileyi başta Melahat arkadaşım ve çocuklarını, emeği geçenleri kutlamak isterim.

Galeri; Pazartesi günü hariç her gün gezilebilir. Ailenin dostları Doğan AKIN Bey de ziyaretçilere gerekli bilgileri vermekte.

 

OKUYUCULARIMIZDAN GAZETEMİZE TEŞEKKÜR

 

Geçen bizim gazetenin bayan abonelerinden bir arkadaşla karşılaştık. ‘’Ne iyi etmişsin de beni abone yapmışsın. Sabah erkenden gazetemiz kapımıza geliyor. Üstelik bedava denecek bir ücrete. Şehrimizde ne var ne yok öğreniyoruz. Özellikle gazetenin Şairhane köşesinde bölgemizde şiirle uğraşan dostalrımızı tanıma fırsatı buluyoruz. Köşeyi hazırlayan Hüseyin Eroğlu’na teşekkür ediyoruz.. Birde senin köşe yazıların güncel ve bölgesel konuların, inceden inceden kondurmaların çok güzel. Keyifle bir çırpı da okuyoruz, ailecek paylaşıyoruz’’ diyor. Eh bu kadar iltifatta bize bayağı bir doping oluyor. Sağ olsunlar.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.