ANKARA KATLİAMI  ANISINA KERMES ETKİNLİĞİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ANKARA KATLİAMI  ANISINA KERMES ETKİNLİĞİ

Edremit-Edremit Demokrasi Platformu Kadın Bileşenleri Ankara katliamında yaralananlar yararına kermes düzenledi.

Altınoluk Bediyesi yanındaki parkta kurulan kermese emek,barış ve demokrasi güçleri destek verdi.Aralıksız yağan sağnak yağmura rağmen kadınların büyük özverisi ile kermes devam etti. Yiyecekleri evlerde kadın erkek dayanışması ile hazırlanan kermesi,  Edremit Kadın Derneği Girişimi , EMEP,ÖDP,HDP ve Birleşik Haziran Hareketinden  kadınlar birlikte güzel bir dayanışma örneği sergilediler.

Yiyeceklerin yapılmasından satışına kadar tam bir dayanışma örneği verildi.Hiç durmayan yağmura rağmen sabah 10.00 dan 16.00 ya kadar sergilenenler tükenene kadar beklendi.Serginin ön tarafına Ankarada katledilen Barış Güvercinlerinin afişi, “yaralarımızı sarıyoruz,dayanışmayı büyütüyoruz” “Acımızı öfkeye,öfkemizi mücadeleye …” yazan dövizler asıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.