" />
USD
3,6649
EURO
4,3345
ALTIN
151,3953

CHP AYVALIK ; “AHMET TOKER”  DEDİ

Ayvalık  Chp İlçe Örgütü Bu Gün Kongresini Tamamladı. Kongrede 158 Oy Kullanıldı Ahmet Toker  Tek Aday Olarak Katıldı 154 Oyla  Ayvalık Chp İlçe Başkanı  Olarak Görevine Devam Edecek.  Kongreye Chp Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Chp Balıkesir Eski Milletvekili Nedret Akova, Chp Balıkesir Eski Milletvekili Ergün Aydoğan, Chp Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, Chp Balıkesir İl […]

CHP AYVALIK ; “AHMET TOKER”  DEDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık  Chp İlçe Örgütü Bu Gün Kongresini Tamamladı. Kongrede 158 Oy Kullanıldı Ahmet Toker  Tek Aday Olarak Katıldı 154 Oyla  Ayvalık Chp İlçe Başkanı  Olarak Görevine Devam Edecek.  Kongreye Chp Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Chp Balıkesir Eski Milletvekili Nedret Akova, Chp Balıkesir Eski Milletvekili Ergün Aydoğan, Chp Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, Chp Balıkesir İl Disiplin Kurulu Başkanı Cahit Yarış, Chp Balıkesir Eski İl Başkanı Muzaffer Mavuk, Chp Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özkan, Chp Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Emrah Türk, Chp 6 Eylül İlçe Başkanlığı Temsilcisi, Chp Balya İlçe Başkanı Gülay Dayıcan, Chp Dursunbey İlçe Başkanı Mehmet Yavaş, Chp Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Chp Ayvalık Eski İlçe Başkanı Cihan Şişman, Chp Sındırgı Eski İlçe Başkanı Orhan Demir Çelik, Chp Balıkesir İl Başkan Adayları; Serkan Sarı, Ender Biçki, Behiç İstanbulluoğlu, Erden Köybaşı Ve Mustafa Tugay Demiralp, Chp Balıkesir Milletvekili Adayları; Ensar Aytekin Ve Fikret Şahin, Chp Balıkesir Milletvekili Aday Adayları; Cemil Yavuz, Muharrem Koç, Filiz Karayelli, Asım Sürer Ve Çok Sayıda Partili Katılıdı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer Divan Başkanı oldu. Konuşmasında En son seçimde iktidar olamadık amma biz Türkiye Cumhuriyetinde her zaman kalacağız ve kalıcı olacağız. Muhalefette de dim dik ayakta olacağız dedi. Daha sonra kongreye katılan İl başkanı Mete Erol konuşmasında: Türkiye Basın özgürlüğü adına kara bir gün yaşamıştır. Suçu işleyenler değil, suçun haberini yapanlar tutuklanmıştır. Basın özgürlüğünü, Yargı bağımsızlığını, Hukukun üstünlüğünü, Demokrasiyi, Hak ve özgürlükleri, Vatandaşın Bilgi alma hakkını savunmak, Ülkenin saygınlığı ve Aydınlık geleceği için yaşamsal önem arz etmektedir.”

Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm konuşmasında: Ocakta olağan kurultayımız var biz olağan üstü kurultay çağrısı yapanlara dedik ki. İki ay sonra partide olağan kurultay vardır. Elbette genel başkanımız ve aday olan her arkadaşımız bizim için önemlidir. Kavgayı içe dönük yapmamalıyız. Can Dündar’a gelmek istiyorum. Bundan önce Balyoz, Ergenekon davaları vardı. O dönemin başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı ne diyordu ben bu davanın savcısıyım diyordu.”dedi

Ayvalık İlçe başkanı Ahmet Toker Konuşmasında; Değerli dostlarım ve CHP’nin değerli üyeleri, bugün bu koşullarda değerli zamanınızı ayırarak buraya geldiğiniz, beni onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum varolun sağolun… Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce 1 Kasım 2015 günü ülkemizde milletvekili genel seçimleri yeniden yapıldı. Bugün iktidarda olan ve ülkemizi 13 yıldan bu yana yöneten akp iktidar gücünü ve medyayı da arkasına alarak toplumda değişik algılar yaratmayı başarıp yeniden iktidara geldi. Ülkeyi geçmişte yönettiği gibi yönetmeye çalışacak. Bu geçmiş seçimde ortaya çıkan sonuçlar asla ve asla bizi yılgınlığa, umutsuzluğa sürüklememeli. Unutulmamalıdır ki umudun ve çalışmanın bittiği yerde hayat biter. Seçim kaybedilebilir. Biz yolumuza devam etmeliyiz. “bir gün mutlaka “ diyerek kazanacağımıza inanmalıyız, inandırmalıyız. Unutmamalıyız ki bu seçimlerde az da olsa bir oy artışı sağlandı. demek ki daha fazlası da kazanılabilir. partimiz türkiye genelinde % 25’lik oy oranı ile ikinci parti olurken, ilimizde de 3 milletvekili çıkarmayı başarmıştır.Bu süreçte ilçemiz yönetiminde yer alan bizler düzenli ve gayretli çabalarımız sonucu 2011 seçimlerinde 21.673 le % 51.66 lık oy oranımızı, 7 haziran 2015’te 25.038’le % 52,82’ye, 1 kasım 2015’te yazlıkçıların ayrılmasıyla 2.000’e yakın seçmenin burada oy kullanmamasına rağmen 25.476 oysayısı ile % 54,33’lük oy oranına ulaşılmıştır. bu, yönetim kurulumuz kadar, tüm chp’li üyelerin ve seçmenlerin ortak başarısıdır.Bu rakamlarla balıkesir ilinde 20 ilçe içersinde 2., türkiye genelindeki 957 ilçe arasında 37.sırayı almış bulunuyoruz. bu chp’ye gönül vermiş tüm ayvalık’lıların ortak başarısıdır. eğer ülkemizin diğer yerleride bu duyarlılığa sahip olabilseydi, bugün ülkemizin çok daha değişik bir görüntüsü olacaktı. Biz, umudumuzu, kendimize ve halkımıza olan güvenimizi, çalışma azmimizi yitirmedik, yitirmeyeceğiz de… İşte bu yüzden ilçemizde CHP bayrağını daha yukarılara çıkarabilmek amacıyla ben ve arkadaşlarım ilçe yönetimine yeniden aday olduğumuzu bildiriyor, desteklerinizi bekliyoruz. Daha güzel, daha başarılı bir ayvalık, Balıkesir ve Türkiye için hep birlikte el ele, haydi CHP, haydi ayvalık, haydi Balıkesir, haydi Türkiye diyor saygılarımızı sunuyorum.

 

CHP AYVALIK İLÇE BAŞKANI AHMET TOKER

 

YÖNETİM KURULU

Asıl Üyeler

  1. ATILGAN Mehmet
  2. BİNBOĞA Özge Nazife
  3. CANDAN Sinem
  4. ÇALIŞICI Hatice Tülin
  5. ÇETİN Hasan
  6. ÇOBANOĞLU Fatma
  7. ÇOLAK Zeki
  8. ERGİN Hüseyin
  9. ERGÜL Musa

10.GÜZEL Levent

11.İNÇ Mehmet

12.KEMER Ahmet

13.KURDAL Evren

14.MÜRSOY Gülfem

15.ÖZGÜLTEKİN Ümit

16.ÖZÜÜNLÜ Deniz

17.SARIOĞLU Zekiye

18.SATICI Onur

19.ŞALMANLI Hüseyin

20.TAN Renin Dilek

21.ÜZÜM Zekiye

YÜKSEL KALKAN

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.