Bigadiç’te devamsızlık yapan öğrenciler ikna edilip okula kazandırılıyor

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

Bigadiç’te devamsızlık yapan öğrenciler ikna edilip okula kazandırılıyor

 

Bigadiç’te çeşitli nedenlerden dolayı okula gitmeyen öğrenciler, kurulan ikna ekibi sayesinde yeniden okula kazandırılıyor.

 

İlçe bünyesinde kurulan ‘İkna Komisyonu’ üyeleri, ilçe genelinde ilkokul ve ortaokullarda sürekli devamsız öğrenci konumunda olan ve eğitimi yarım bırakan öğrencilerin okula devamlarını sağlamak ve eğitimlerini tamamlaması yönünde öğrencileri ve ailelerini ziyaret ederek ikna ediyor.Bigadiç İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Dayıoğlu, 75. Yıl Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak, Atatürk Ortaokulu Müdürü İlyas Akgül ve Rehber Öğretmen Yusuf Ankay’dan oluşan ikna ekibi, ilçe merkezinde ve mahallerinde dolaşarak, çeşitli sebeplerle okula gidemeyen öğrencilerin ailelerini ikna çalışmaları başlattı.Hummalı bir çaba veren komisyon üyeleri, Devletimiz her türlü hizmeti sunuyor. Taşımalı eğitim kapsamında hiçbir ücret ödemeden Devletimiz çocuklarımızı bedava taşıyor. Bu imkânların değerini bilelim diyen ikna ekibi üyeleri, çocukların eğitim ve öğretimlerini sağlamak amacıyla, soğuk, kar demeden dolaşacaklarını ve çocukları okullu yapacaklarını belirtti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.