ORGANLARIYLA 6 HASTAYA UMUT VERECEK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

ORGANLARIYLA 6 HASTAYA UMUT VERECEK

Bandırma’da  trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki Yeter Ağaç’ın organları, Ankara, Balıkesir ve Bursa’da 6 hastaya umut verecek.
Trafik kazasında hayatını kaybeden Yeter Ağaç’ın organları 6 kişiye umut oldu. Bandırma Devlet Hastanesi’nde 4 saat süren operasyonla alınan Yeter Ağaç’ın böbrekleri, korneaları, karaciğeri ve kalbi, 6 hastaya nakledilmek üzere Ankara, Balıkesir ve Bursa’ya gönderildi.
Basın mensuplarına açıklamada bulunan Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ersin Atıcı, “Geçen hafta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen Ağaç’ın kalbinin Ankara Başkent hastanesine, böbrekleri ile kornealarının Balıkesir Üniversitesine ve karaciğerinin Uludağ Üniversitesindeki hastalara nakledilecek. Ağaç’ın kalbi ise Sağlık Bakanlığı’na ait uçak ambulansla Ankara’ya götürülecek. Organ nakli, beklide yapılacak olan ibadetlerin en büyüğüdür. O yüzden, bu imkanlarını bizlere verdiği için hasta yakınlarına çok teşekkür ediyoruz ve hastamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Bir organ demek, bir hayat demektir” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.