AYVALIK BELEDİYESİ 2015 YILININ SON MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK BELEDİYESİ 2015 YILININ SON MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ayvalık Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı 11 maddelik gündem ile Orhan Peker Sanat Galerisinde gerçekleştirildi.

2015 yılının son meclis toplantısında konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yönetime geldikleri günden bu yana Ayvalık Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri anlattı. Gençer, geçen süre zarfında meclis toplantılarında Ayvalık’a yapılacak güzel hizmetlerle ilgili alınan kararlara imza attıkları için belediye meclis üyelerine de teşekkür etti.

Geçtiğimiz hafta sonunda Ayvalık olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladıklarını da ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Zeytin ve zeytinyağıyla ilgili sorunların konuşulup tartışıldığı 11. Zeytin Hasat Günleri düzenlendi. Küçükköy’de bununla ilgili gerçekleştirilen şenliğe yoğun katılım oldu. Bunun faydaları oldu, seneye de Altınova’da bir hasat yemeği yapmayı planlıyoruz. UNESCO’ya Ayvalık’ın dünya mirası listesinde yer alması için çeşitli toplantılar yaptık. 4- 5- 6 Aralık tarihlerinde de geniş kapsamlı “Dünya Mirası UNESCO Yolunda Ayvalık” konulu Akademik bir çalıştay düzenliyoruz.

Dünyada Ayvalık’ın bir zeytin kenti, bir tarihi kent ve değerlerine sahip çıkan bir kent olduğunu respit etmiştik. Geçmişten gelen kültürünün bu gün devam ettiğini, sürdürülebilirliğini ve bu şehrin halkının kabullendiğini, buna sahip çıktığının göstergesi UNESCO ile bütün dünyaya yayılacak. Ayrıca şehrimizin zeytin kültürü, zeytin ağaçları ve zeytin alanlarının korunmasıyla ilgili de bu çalışma katkı verecektir. Herkesi bu çalıştaya mutlaka bekliyoruz” dedi.

Gençer yol çalışmalarının devam ettiğini de kaydeden başkan Gençer, 25 km’lik sıcak asfalt yol yapım çalışmalarının tamamlandığını ancak hala Ayvalık merkez, Küçükköy ve Altınova’da kilit parke yol çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Yağmurlarda görülen eksikleri tespit ederek menfezlerin yapıldığını da dile getiren Gençer, yeni alınan cenaze aracından bahsetti.

2015’te terör olayları nedeniyle çok can kaybı yaşandığını şehitler verildiğini anlatan Gençer, 2015’in acı bir yıl olduğunu hatırlatarak bundan ders alınarak birlik ve beraberliği kaybetmeden 2016 yılının güzel geçmesi temennisinde bulundu.

Başkan Gençer’in konuşmasının ardından 11 maddelik meclis gündeminin görüşülmesine geçildi.

Bir çok madde oy birliğiyle, bazı maddeler de oy çokluğuyla kabul edilerek Ayvalık Belediyesinin 2016 yılının son meclis toplantısı tamamlandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.