BAŞKAN UYSAL BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİNİ ANLATTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BAŞKAN UYSAL BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİNİ ANLATTI

3 Aralık Engelliler günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube yetkilileri ve üyeleri Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı makamında ziyaret etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Başkan Uysal’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim eden Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi üyeleri Başkan Uysal’ın engelliler hakkında ki çalışmalarından dolayı kendisine teşekkürlerini sundular.

Burhaniye’de Güney Marmara kalkınma ajansından alınan destek ile hayata geçecek olan Burhaniye Engelleri Aşıyor Projesini bizzat tanıtan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal projenin neleri kapsadığını anlattı.

PROJE NELERİ KAPSIYOR

“Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi, Burhaniye’de yaşayan 1260 engelli vatandaşın yanı sıra bölgeye tatil için gelen engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

Burhaniye Merkezi Ören Mahallesine bağlayan merkez yolda; engelliler için yürüyüş yolu, trafik lambalarında görme ve işitme engelliler için yeniden düzenleme yapılacak. Düzenleme Ören Mahallesi Samime Sanay Caddesine Kadar devam edecek ve Samime Sanay caddesinde yine öncelik engellilere ait olmak üzere yüzme havuzu yapılacak. Havuzun yanı sıra 2 adet tenis kortunun da yapılacağı alanda her şey engelli vatandaşlar düşünülerek yeniden düzenlenecek. Yeni oluşturulacak spor alanları için 6 adet spora uyumlu tekerlekli sandalye, top atma makinesi ve yüksekliği ayarlanabilir potalar alınarak uygulanacak. Toplu taşıma araçlarının da en az üç tanesinin engellilere uygun olarak düzenlenecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.