Siyasi Gündemin Borsaya Etkisi

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout etirajİddaa Nasıl Oynanır? – 13 Haziran 2017Nisan Ayında En Çok İzlenen Haber Programları: Fatih Portakal Yine Zirvede! – 8 Haziran 2017Robotik Kalp Ameliyatı – 14 Mayıs 2017Rinoplasti Ameliyatı – 28 Nisan 2017Yeni Nesil Habercilik – 17 Nisan 2017İstanbul Medyum Yusuf Hoca – 14 Nisan 2017Sigara Sarma Makinesi – 11 Nisan 2017Tespih […]

Siyasi Gündemin Borsaya Etkisi

Siyaset bir sanattır. Milyarlarca insan yaşamını sürdürmesine rağmen sadece küçük bir bölümü siyaset ile ilgilenir. Siyaset sanatında amaç devlet işlerini en doğru şekilde hayata geçirebilmektir.

Ülkemizin içinde bulunduğu hareketli günler borsa gündemini de etkilemektedir. Borsa İstanbul Rusya ile yaşanan politik kriz yüzünden değerlerinde düşüş yaşamaktadır. Fakat şunu unutmamak gerekir. Siyasi krizler tek taraflı zarara neden olmaz. Gelinen noktada Rus borsasının uğradığı zarar Türkiye borsasına göre daha çoktur. Rusya Devlet Başkanı Putin yaptığı sert açıklamalar nedeniyle Türkiye’den çok kendi ülkesinin zarar görmesine neden olmaktadır. Türk Lirası krizin yaşandığı günlere nazaran toparlanma içerisine girmiştir. Fakat Rus Rublesi için aynı şeyi söylemek pek mümkün görünmüyor.

Borsa tüyoları haberlerini sıkça takip eden yatırımcılar bu siyasi krizi iyi analiz etmelidir. Çünkü bu yaşanan kriz sadece iki ülkenin bir anlaşmazlığı değildir. Jeopolitik konumu itibariyle önemli bir ülke olan Suriye’nin geleceğine şekil vermek isteyen Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail de yaşanan gelişmeleri uzaktan izliyor gibi görünse de arka planda olaya müdahil olmaktadır. Orta Doğu medeniyetlerinin makus talihi sanırım bu durum. Sahip oldukları yer altı kaynakları yüzünden sürekli diğer ülkeler tarafından tacize uğramaktadırlar.

Yaşanan sıkıntılı günler hakkında sizleri bilgilendirmeye, bu yaşanan gelişmelerin borsa üzerindeki etkilerini sizlere anlatmaya çalıştık. Daha fazla bilgi almak için borsa yatırım yeri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.