" />
USD
3,6657
EURO
4,3278
ALTIN
151,0064

EDREMİT’TE VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI..

  Edremit Ticaret Odası tarafından yüksek düzeyde vergi ödeyen iş adamları ve kurumlara ödülleri verildi. Ayrıca bu yıl ilk kez bölgenin en önemli geçim kaynaklarından olan zeytin sektörüne katkılarından dolayı firmalara “Zeytin Özel Ödülleri” verildi. Kurumlar Vergisinde  Simsek İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Gelir Vergisinde Niyazi Hızlıgeçen altın madalya ile ödüllendirildi.   Edremit Ticaret […]

EDREMİT’TE VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Ticaret Odası tarafından yüksek düzeyde vergi ödeyen iş adamları ve kurumlara ödülleri verildi. Ayrıca bu yıl ilk kez bölgenin en önemli geçim kaynaklarından olan zeytin sektörüne katkılarından dolayı firmalara “Zeytin Özel Ödülleri” verildi. Kurumlar Vergisinde  Simsek İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Gelir Vergisinde Niyazi Hızlıgeçen altın madalya ile ödüllendirildi.

 

Edremit Ticaret Odası tarafından oda üyeleri arasında 2014 yılında yüksek düzeyde vergi ödeyerek ülke ekonomisinde katkıda bulunan işadamları ve kurumlara ödülleri Güre Mahallesi’nde ki Adrina Otel’de düzenlenen tören ile verildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, “Ülkelerin kalkınması için vergi olmazsa olmazdır. Devletlerin güçlülüğü ekonomileri ile eşdeğerdedir. Ekonomide büyümenin yolu ise üretim ve istihdamdır. Bizler üretmek, istihdam yaratmak ve ekonomiye katkı sağlayarak daha güçlü olma yolunda çalışmak zorundayız. Bu akşam vergisini ödeyerek bizleri gururlandıran üyelerimizin yanında gözbebeğimiz olan zeytin ve zeytinyağının ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına yapmış olduğu katkılardan dolayı dört üyemize “Zeytin Özel Ödülü” vereceğiz. Edremit Ticaret Odası olarak bir yandan Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini Patentini almış olmanın gururunu yaşıyor, diğer yandan zeytinyağımıza garanti marka alma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Diğer önem verdiğimiz turizm alanında da 2016 yılında bölgemizin tanıtımına katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’da yaptığı konuşmada Edremit’in Balıkesir’in en büyük ve en hızlı gelişmekte olan ilçelerinden birisi olduğunu belirterek ekonomik alanda olduğu gibi her alanda el ele birliktelik içerisinde çok iyi yerlere geleceklerine inandığını söyledi.

Edremit İlçesinde Kurumlar Vergisi’nde en yük vergi ödeyen Simtek İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti’ne altın madalyasını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Gelir Vergisi’nde en yüksek düzeyde vergi ödeyen Niyazi Hızlıgeçen’e altın madalyasını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka verdi. Ticaret Odası tarafından bölgenin en önemli geçim kaynaklarından olan ve ilçe ekonomisinde önemli bir yeri bulunan zeytin sektörüne katkı sağlayan firmaları teşvik etmek için “Zeytin Özel Ödülü” verildi. Zeytin Özel Ödülü Selin Ertür, Doğan Öge, Mehmet Hakkı Semerci ve Gökduman Tarım Gıda Tur. Tic. Lt. Şti’ne verildi.

Ödül törenine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Edremit Vergi Dairesi Müdürü Halil İbrahim Kırcı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Ödül alanların listesi

Kurumlar Vergisi;

 

Simtek İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya A.Ş.

Özbeyler Sağlık Özel Hast. Medikal A.Ş.

Ertuna Özel Eğitim Tur. Hizm. A.Ş.

Edremit Jeotermal Merk. Isıtma Sis. Termal A.Ş.

As Prestij İnş. Oto Kom. Tur. Sey. Acen. Ltd. Şti.

Efko Meşrubat Bira Gıda İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti.

 

Gelir Vergisi;

Niyazi Hızlıgeçen

Dursun Atalay

Veysel Karaca

Dinçer Alp Gülhan

Erkan Karakaş

Ertunç İncekaş

Hasan Yaprak

 

Zeytin Özel Ödülleri;

Selin Ertür

Doğan Öge

Mehmet Hakkı Semerci

Gökduman Tarım Gıda Tur. Tic. Ltd. Şti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.