" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BALIKESİR’DE HALTER BURHANİYE’DEN SORULUYOR

Okullar arası Halter İl Şampiyonaları 7 Aralık Pazartesi günü Burhaniye’de yapıldı. Müsabakalara Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Meclis Üyesi Hadiye Erok, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Demirkıran Kılıç ve sporcuların aileleri katıldı. Halter sporuna gönül vermiş çocuklarımız ve gençlerimiz geçtiğimiz […]

BALIKESİR’DE HALTER BURHANİYE’DEN SORULUYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Okullar arası Halter İl Şampiyonaları 7 Aralık Pazartesi günü Burhaniye’de yapıldı. Müsabakalara Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Meclis Üyesi Hadiye Erok, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Demirkıran Kılıç ve sporcuların aileleri katıldı.

Halter sporuna gönül vermiş çocuklarımız ve gençlerimiz geçtiğimiz Pazartesi günü Burhaniye’de yapılan il şampiyonasıyla Türkiye Şampiyonasına çıkmak için ter döktüler. Balıkesir’i temsilen Türkiye Şampiyonasına katılmak için mücadele veren genç sporcular, iki yılı aşkın süredir Milli Halterci Hocaları Mustafa Aygün’ün antrenörlüğünde Burhaniye ve Balıkesir’i, Türkiye genelinde temsil ediyorlar. Halter sporuyla, Balıkesir ili içerisinde, sadece Burhaniyeli sporcuların olmasından dolayı Türkiye Şampiyonasında da Burhaniyeli Halterciler, bölgenin ismini en iyi şekilde temsil ediyorlar. Milli takıma sporcu veren ve Türkiye Şampiyonalarında derece sahibi Burhaniye haltercileri Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Spor salonunda gösterdikleri performansla kendilerine hayran bıraktılar. 7 kız 7 erkek olarak yıldız ve genç kategorilerinde yarışan sporcularda dereceler belli oldu. Yıldız kızlarda 40 kiloda Dilara Şahin, 53 kiloda Ayşe Duygu Kara 58 kiloda Emine Göçmez madalya alırken Genç Kızlarda 48 kiloda Sunay Günaçar, 53 Kiloda Tuğba Güçlü, 58 Kiloda Nazlı Kurt, 69 kiloda Elif Oluşan madalya almaya hak kazandılar. Erkeklerde ise 45 kiloda Yahya Kabakçı 1., Emrah Demirci 2., 56 kiloda Rasim Çivi, 62 kiloda Kaan Kayış, 69 kiloda Samet Demirtaş 1., Alperen Altuok 2., 85 kiloda Cüneyt Öztürk madalya almaya hak kazandılar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.