" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KESK’DEN BASIN AÇIKLAMASI

KESK 20. kuruluş yıl dönümünü 10 Ekim katliamının gölgesinde Edremit Cumhuriyet Meydanında yaptığı buruk bir basın açıklaması ile kutladı. Edremit Meydanında toplanan gurup 10 katliamında hayatlarını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu afiş ve yakın zamanda ülkede yaşanan terör olayları nedeni ile hayatlarını kaybedenlerin fotoğrafları ve hazırladıkları pankart ve dövizler açtılar. KESK Adına basın açıklamasını Bülent Coşar okudu. […]

KESK’DEN BASIN AÇIKLAMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

KESK 20. kuruluş yıl dönümünü 10 Ekim katliamının gölgesinde Edremit Cumhuriyet Meydanında yaptığı buruk bir basın açıklaması ile kutladı.

Edremit Meydanında toplanan gurup 10 katliamında hayatlarını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu afiş ve yakın zamanda ülkede yaşanan terör olayları nedeni ile hayatlarını kaybedenlerin fotoğrafları ve hazırladıkları pankart ve dövizler açtılar.

KESK Adına basın açıklamasını Bülent Coşar okudu.

Basın açıklamasında Sendikalarının kuruluş süreci ve bu günlere gelirken ülkede yaşadıkları baskıları ve yaşanan olaylar özetlenerek ve yakın zamanda ülkede yaşanan terör olaylar ve katliamlar kınanarak;”Ancak katillere ve katliamlara inat; yılmayacağız, sinmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz. Biz bıkmadan, usanmadan tüm ülkeye gerçekleri anlatacağız.

10 Ekim katliamının üzerinin örtülmesine, Ankara’nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz.

Bedeli ne olursa olsun, “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!” demeye devam edecek,    emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız.

Konfederasyonumuzun 20. Kuruluş Yıldönümünü, bu vesileyle 10 Ekim’de Yitirdiklerimize ve Baskı, Sömürüye Karşı Mücadeleyi Yükseltmeye Adıyoruz…” ifadelerine yer verildi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.