MAHALLE LİGİ EDREMİT’TE FİNALİ YAPTI 

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

MAHALLE LİGİ EDREMİT’TE FİNALİ YAPTI 

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Balıkesir’in 20 ilçesinde düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Edremit finali yapıldı.

 

Balıkesir’in 20 ilçesi, 1130 mahallesi ve 10.000’in üzerinde sporcusunun mücadele ettiği “Mahalle Ligi Futbol Turnuvası” Edremit’te finali yapıldı. Edremit’te 63 takım ve 650 sporcunun katıldığı turnuvada yıldız ve gençler olarak ayrı iki klasmanda oynanan maçlarda Edremit’i Balıkesir’de temsil edecek olan şampiyonlar kupalarını aldı. Şehit Hamdibey Stadı 2 no’lu sahada karşılaşan Salih Korkut Budaras Fen Lisesi ve Edremit Anadolu Lisesi arasındaki gençler final maçında kazanan takım 4-0’lık galibiyetle Edremit Anadolu Lisesi oldu. Yıldızlar maçında ise 75. Yıl Ortaokulu finalde Mehmet Ersoy Ortaokulu’nu 4-0 mağlup ederek ilçe biniciliğini elde etti. Edremit’i Balıkesir’de temsil edecek takımlara şampiyonluk kupalarını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka verdi. Kaymakam Ali Sırmalı, şampiyon sporcuları kutlayarak Balıkesir’de yapılacak olan il birinciliği mücadelesinde başarılar diledi. Çocuk ve gençlere sporu aşılamanın önemli olduğunu kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka,”Gençlerimizi ve çocuklarımızı zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmemiz gerekiyor. Gençlerimiz böylelikle sağlıklı zihin ve bedenlerle topluma faydalı bireyler olacaklardır. Edremit’te şampiyon olan takımlarımıza Balıkesir yolunda başarılar diliyorum” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.