" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ONLAR GELEMİYORSA BİZLER GİDERİZ

İda Bilinci Sanat Kültür Derneği kurucularından İhsan Ardal’ın “Onlar gelemiyorsa bizler gideriz” düşüncesiyle geliştirdiği Yeni Adımlar Atağı, sanatın önemli bir hatırlatma, iletişim aracı olduğunun önemini vurguluyor. Bu anlamda İda Bilinci buluşmalar başlığıyla projelendirdiği  “GÜZ RENKLERİ ZEYTİN HASADI FOTOĞRAF VE ŞİİR SERGİSİ 2”nin halkla buluşması  Edremit’ten sonra Çanakkale’nin Yenice ilçesinde gerçekleşti. Sergi kapsamında Fotoğraf Sanatçısı ve […]

ONLAR GELEMİYORSA BİZLER GİDERİZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İda Bilinci Sanat Kültür Derneği kurucularından İhsan Ardal’ın “Onlar gelemiyorsa bizler gideriz” düşüncesiyle geliştirdiği Yeni Adımlar Atağı, sanatın önemli bir hatırlatma, iletişim aracı olduğunun önemini vurguluyor.

Bu anlamda İda Bilinci buluşmalar başlığıyla projelendirdiği  “GÜZ RENKLERİ ZEYTİN HASADI FOTOĞRAF VE ŞİİR SERGİSİ 2”nin halkla buluşması  Edremit’ten sonra Çanakkale’nin Yenice ilçesinde gerçekleşti.

Sergi kapsamında Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Ali Uygun okuyucuları ile buluştu ve kitaplarını imzaladı.

Sergide bölgemizde yapılan foto safarilerde çekilen fotoğraflar ile bölgemiz yazar ve şairlerinin şiirleri yer aldı. Şiirlerin tablo olarak sergilendiği ortamda yine şiir ve edebiyat konuşuldu.

Bu sergi Yenice’de gerçekleştirilen ilk sanat etkinliği olma özelliğini de taşıyor. Sergiyi ziyaret eden Yeniceliler mutlu olduklarını, bu tür çalışmaların gençler için de yararlı olduğunu belirttiler.

Yenice Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Avcı, Yenice Belediyesi Özel Kalem Müdürü Berna Özen ve Halk Eğitim Müdürü Nurol Demiroğlu bölge insanımızdan başlayarak halkı daha sık sanat etkinlikleri ile buluşturmanın kültürel hayatımızı zenginleştirerek, daha ileri noktalara taşımamızın sorumluluğumuz olduğunu ve bu konuda çaba göstermek üzere yeni çalışmalar gerçekleştireceklerini söylediler.

Sergiyi ziyarete gelen Öğretim üyesi ve fotoğraf eğitmeni Engin Özen; “fotoğraf kursumuza katılan öğrencilerimiz açısından da ufuk açıcı bir sergi. Bu sergi ile öğrencilerimiz de fotoğraf ve edebiyatın birlikteliğini, sanat dalları arasındaki etkileşimi görme fırsatını yakalamış oldular TEŞEKKÜRLER İDA BİLİNCİ…” dedi.

Proje tasarımcısı ve Dernek Genel Sekreteri İhsan Ardal; “Kültür Bakanlığımıza ve Yenice Belediyesine bize sağladıkları moral destek ve katkıları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Sanat dallarımızı diğer başka insanlarımızla buluşturmak üzere çalışmalarımız devam edecek. Bizim, İda Bilinci için, bu sergi, yeni galeriler, sahneler kısaca sanat alanları açmak için bir başlangıç, sanatçılarımızın gerçekleştirdiği yaratıcı çalışmaları insanımızla buluşturmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Aksi halde kısır döngüyü, iki dudak arasında kalmayı kabullenmiş olacağız. Bu sergi ile amacımıza adım atmış olduk, devamı var. Karar aldık 2016 /2017 vizyonumuz budur, yerinde say komutuna karşı, yeni adımlardır” dedi.

Dernek Başkanı Çiğdem Gökçek de;”Kültür Bakanlığı ve Yenice Belediyesi tarafından desteklenen bu sergi ve imza günü Balıkesir, İzmir, Çanakkale illerinin ve ilçelerinin bölge galerilerinde de tekrarlanacak. Sergi 5 gün süre ile Yenice halkı ve öğrencileri tarafından ziyarete edilmesi için açık kalacak.”dedi.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.