" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK BELEDİYESİ ZABITASINDA ARTIK TÜM DENETİMLER ŞEFFAF

Ayvalık Belediyesi zabıtasında yaka kameralı denetim sistemi başladı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı üzerine Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan yaka kameralı denetim sistemi kapsamında zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı. Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri bundan böyle yaka üzerine yerleştirilen kameralar aracılığıyla yaptıkları denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacaklar. Ayvalık Belediyesi’nce şeffaf […]

AYVALIK BELEDİYESİ ZABITASINDA ARTIK TÜM DENETİMLER ŞEFFAF
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediyesi zabıtasında yaka kameralı denetim sistemi başladı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı üzerine Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan yaka kameralı denetim sistemi kapsamında zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı.

Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri bundan böyle yaka üzerine yerleştirilen kameralar aracılığıyla yaptıkları denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacaklar.

Ayvalık Belediyesi’nce şeffaf denetim kapsamında bu günden itibaren kullanılmaya başlanan yaka kamerası sistemi ile denetimler, uygulamalar sırasında zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunlar, iddialar ve şikayetler kayıt altına alınarak sürekli denetim altında tutulacak.

Sistem ses, fotoğraf ve görüntüyü 3 saat boyunca kesintisiz kayıt altına alabiliyor. Alınan kayıtlar gün içerisinde görevli personel tarafından incelendikten sonra bilgisayara aktarılıp arşivlenecek.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yeni uygulamanın şeffaf ve adil denetim yapabilme açısından faydalı bir uygulama olduğunu kaydederek, “Zabıta ekiplerimiz hakkında ortaya atılan kişiye göre uygulama iddiaları ortadan kalkacak. Bu uygulama ile hem vatandaşlarımızın taleplerini, hem de zabıta ekiplerimizin vatandaşlara karşı davranışlarını kayıt altına alacağız. Ayrıca bu uygulama ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını inceleme konusunda bize yardımcı olacak bir yöntem oldu. Bu uygulama sayesinde hem esnafımız hem de zabıtamız zan altında kalmayacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.