AYVALIK BELEDİYESİ ZABITASINDA ARTIK TÜM DENETİMLER ŞEFFAF

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

AYVALIK BELEDİYESİ ZABITASINDA ARTIK TÜM DENETİMLER ŞEFFAF

Ayvalık Belediyesi zabıtasında yaka kameralı denetim sistemi başladı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı üzerine Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan yaka kameralı denetim sistemi kapsamında zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı.

Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri bundan böyle yaka üzerine yerleştirilen kameralar aracılığıyla yaptıkları denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacaklar.

Ayvalık Belediyesi’nce şeffaf denetim kapsamında bu günden itibaren kullanılmaya başlanan yaka kamerası sistemi ile denetimler, uygulamalar sırasında zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunlar, iddialar ve şikayetler kayıt altına alınarak sürekli denetim altında tutulacak.

Sistem ses, fotoğraf ve görüntüyü 3 saat boyunca kesintisiz kayıt altına alabiliyor. Alınan kayıtlar gün içerisinde görevli personel tarafından incelendikten sonra bilgisayara aktarılıp arşivlenecek.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yeni uygulamanın şeffaf ve adil denetim yapabilme açısından faydalı bir uygulama olduğunu kaydederek, “Zabıta ekiplerimiz hakkında ortaya atılan kişiye göre uygulama iddiaları ortadan kalkacak. Bu uygulama ile hem vatandaşlarımızın taleplerini, hem de zabıta ekiplerimizin vatandaşlara karşı davranışlarını kayıt altına alacağız. Ayrıca bu uygulama ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını inceleme konusunda bize yardımcı olacak bir yöntem oldu. Bu uygulama sayesinde hem esnafımız hem de zabıtamız zan altında kalmayacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.