" />
USD
3,6895
EURO
4,3444
ALTIN
151,4365

ANTANDROS KAZILARINA DESTEK SERGİSİ

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde ki Antandros Antik Kenti’nde ki kazı çalışmalarını yürüten Antandros Derneği tarafından kazılara destek amacıyla Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde sergi açıldı. Koray Salman’ın Viyolonsel ile verdiği mini konser beğeni topladı. Serginin açılışını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı birlikte gerçekleştirdi. Edremit’in […]

ANTANDROS KAZILARINA DESTEK SERGİSİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde ki Antandros Antik Kenti’nde ki kazı çalışmalarını yürüten Antandros Derneği tarafından kazılara destek amacıyla Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde sergi açıldı. Koray Salman’ın Viyolonsel ile verdiği mini konser beğeni topladı. Serginin açılışını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı birlikte gerçekleştirdi.

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Antandros Antik Kentinde kazı çalışmalarını sürdüren Antandros Derneği tarafından kazılara destek amacıyla düzenlenen program kapsamında dernek üyeleri tarafından hazırlanan eserler Ayşe Sıdıka erke Etnografya Müzesi’nde açılan sergi ile beğeniye sunuldu. Kazılarda elde edilen bulguların işlendiği hediyelik ürünlerin yer aldığı sergiden elde edilecek olan gelirin öğrencilere burs olarak kullanılacağı ifade edildi. Tarih Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gülçin Cömert, Antandros Antik Kenti’nde durma noktasına gelen kazı çalışmalarının iki yıl önce Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın kazılara destek olması ile yeniden canlandığını belirterek, “Dernek olarak Antandros şehri başta olmak üzere bölgemizde ki tarihi ve kültürel değerlerin kazandırılması için mücadele ediyoruz. Kazılara destek olarak bizlere derin bir nefes aldıran Edremit Başkanı Kamil Saka’ya teşekkür ediyorum. Bu açacağımız sergiden elde edeceğimiz gelir ile kazı çalışmalarına katlan 3 arkeoloji öğrencisine burs vereceğiz. Bugün açılışımızı katılan Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı’ya ve katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Serginin açılışını Kaymakam Sırmalı, Belediye Başkanı Saka ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı birlikte gerçekleştirdi. Açılışa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, sivil toplum örgütü temsilcileri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Sergi 20 Aralık 2015 tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.