" />
USD
3,7006
EURO
4,3540
ALTIN
151,8458

BU MANZARA EDREMİTLİLERİ TEDİRGİN EDİYOR

Edremit’te soğuk havaların gelmesiyle birlikte ısınma ihtiyacı için yakılan sobalardan çıkan kirli gazlara birde durgun havalar eklenince şehrin üzendeki sis ve duman tabakası görenleri tedirgin ediyor. Kazdağlarının eteklerinde temiz ve kaliteli havasıyla tanınan Edremit’in ilçe merkezi rüzgarın olmadığı durağan havalarda sabah ve akşam saatlerinde kirli hava ile mücadele ediyor. Bölgede ekonomik ve fiziki şartlar nedeniyle […]

BU MANZARA EDREMİTLİLERİ TEDİRGİN EDİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te soğuk havaların gelmesiyle birlikte ısınma ihtiyacı için yakılan sobalardan çıkan kirli gazlara birde durgun havalar eklenince şehrin üzendeki sis ve duman tabakası görenleri tedirgin ediyor.

Kazdağlarının eteklerinde temiz ve kaliteli havasıyla tanınan Edremit’in ilçe merkezi rüzgarın olmadığı durağan havalarda sabah ve akşam saatlerinde kirli hava ile mücadele ediyor. Bölgede ekonomik ve fiziki şartlar nedeniyle ısınma alışkanlıklarının değişmesi nedeniyle hava kirliliğinin artmaya başladığını ifade eden vatandaşlar “Daha önceleri bir çok kişi zeytin odunu yakardı. Ama şimdilerde odun yakmak külfetli ve maliyetli. Bir çok bina kalorifer sistemine geçti. Bunun yanında evlerde de kömür kullanımı gün geçtikçe artıyor. Bir çok evin bacasından siyah dumanlar çıkıyor. Manzara ortada. Denetimler yapılmazsa ve ilçemizin havası çok yakın zamanda kirlilik alarmı verecek. Yetkilileri bu konuya daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dediler.

İlçe merkezinde sabah ve akşam soba yakımının yoğun olduğu saatlerde duman kokusu ve sisli bir şehir görüntüsü oluşmaya başlaması dikkatlerden kaçmadı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.