EDREMİT ZABITA’DAN SIKI DENETİM

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT ZABITA’DAN SIKI DENETİM

 

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içinde ki işyerlerinin yasalara uygun ve ruhsatlı şekilde faaliyet göstermesi için çalışma başlattı. Eksikleri bulunan işletmelere süre verilirken verilen süreye rağmen yükümlülüklerine yerine getirmeyenlere yasal işlem uygulanıyor.

 

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ki işyerlerine karşı denetimler sıklaştırıldı. İlçe sınırları içinde ki işyerlerinin yasalara uygun ve ruhsatlı bir şekilde faaliyet göstermesi için Edremit merkez başta olmak üzere Kadıköy, Akçay, Zeytinli, Güre ve Altınoluk Mahallesi’nde zabıta ekipleri tarafından işyerlerine yönelik işyeri açma ruhsatı, hafta tatil ruhsatı, hijyen, ürünlerin imalathanesinin kontrolü, fiyat tarifeleri, gramaj, temizlik ve yangın tüpü kontrolü gibi bir çok alanda kontrol yapılıyor. Eksikleri tespit edilen işletmelere gidermeleri için süre verilirken, verilen süreye rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere karşı ilgili yasalar gereği işlem yapılıyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Hem esnaflarımızın kurallara uyun bir şekilde ticari faaliyetlerin yerine getirmesi hem de vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içerisinde alışveriş yapabilmeleri denetimlerimiz devam edecek” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.