GÖNÜLLÜLERDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN KERMES.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

GÖNÜLLÜLERDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN KERMES.

Ayvalık Hayvan Dostları Derneği tarafından Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Köpek Bakım Barınağı’nda yaşayan sokak hayvanları için kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir ile barınaktaki sokak köpeklerine mama alınacak.
Hayvan Dostları Derneği üyeleri tarafından düzenlenen kermesi ziyaret eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, alışveriş yaparak destek oldu. El birliği ile sokak hayvanlarının mama ve diğer ihtiyaçlarının karşılanabileceğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi, Gençer, “Sokak dostlarımıza yardım için bu kermesi düzenleyen gönüllülere ve bir şeyler yapan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlarda dernek bünyesindeki hayvan severlerin kendi evlerinde yaptıkları yiyecekler ve giyeceklerin satışını yaparak elde edilen gelirle Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağındaki hayvanlar için mama satın alınacağı bildirildi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermeste satışa sunulan ürünler kısa sürede satılırken, kermese destek olmak için bazı esnaflar da satılmak üzere çeşitli ürünleri verdiler.
BAŞKAN GENÇER, DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalıklı hayvan dostlarına bu örnek çalışmalarından dolayı çok teşekkür ettiğini belirterek, “El birliği ile sokak dostlarımızın mama ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması daha kolay olacaktır.  Sokak dostlarımıza yardım için bu kermesi düzenleyen gönüllülere ve yardım amaçlı bir şeyler yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayvalık Belediyesi olarak sokaktaki dostlarımıza olan desteğimiz artarak devam edecektir” dedi.
Hayvan Dostları Derneği üyesi Zeynep Can, amaçlarının Ayvalık Belediyesi’ne sokak hayvanlarına yönelik sürdürdüğü çalışmalara destek vermek olduğunu söyledi.
Zeynep Can muhabirimize yaptığı açıklamada, “Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’nda barınan hayvanlar için tamamen kuru mama tüketilmesi yoluna geçti. Kuru mamanın maliyetinin çok yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de elimizden ne geliyorsa; evimize yaptığımız börekler, zeytinyağlı dolmalar, reçeller ve giyeceklerle belediyemize destek vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.