EDREMİT’TE ZEYTİN HASAT SONU ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE ZEYTİN HASAT SONU ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI

Edremit’te bölgenin geçim kaynağı olan zeytin sektörüne dikkat çekmek üretici ve tüketiciyi bir araya getirmek amacıyla Zeytin Hasat Sonu Şenliği düzenlenmesi için Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Edremit ilçesinde uzun bir aradan sonra Zeytin Hasat Sonu Şenliği düzenlenmesi için kollar sıvandı. Bölgenin en önemli geçim kaynaklarından olan zeytin ve zeytinyağı sektörünün dikkat çekmek, üretici ve tüketiciyi bir araya getirmek amacıyla düzenlenmesi planlanan şenliklerin hazırlık toplantısı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında gerçekleştirildi. Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Kamil Saka, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Edremit Ticaret Borsası Başkanı Tarkan Denizer, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ertaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hüseyin Acar, Zeytincilik Üretme İstasyonu Müdürü Murat Küçükçakır, Tariş Edremit Kooperatifi Başkanı Hüseyin Yalazı, Edremit Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ömer Billerlioğlu, Balıkesir Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Grubu Başkanı Mehmet Semerci katıldı. Toplantıda bölgenin geçim kaynağı olan zeytin ve zeytinyağı ürünlerine dikkat çekmek, üretici ile tüketiciyi karşılıklı görüştürüp bilinçlendirmek, üreticinin yaşadığı sıkıntılar, ürünlerin doğru pazarlarda yer bulması, bölgenin tescilli yeşil çizik zeytinine sahip çıkmak, uluslararası pazarlarda yer bulmasını sağlamak amacıyla Zeytin Hasat Sonu Şenliği düzenlenmesine karar verildi. Hazırlıkları yürütmek üzere Edremit Belediyesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Zeytincilik Üretme İstasyonu, Tariş ve Balıkesir Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Grubu’nun yer aldığı alt komisyon oluşturuldu. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, bölgenin geçim kaynağı olan zeytin sektöründe ilgili kurum ve kuruluşların bir araya gelerek bu sektöre dikkat çekmek amacıyla Hasat Sonu Şenliği düzenlenmesi için hazırlıklara başlandığını ifade etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da zeytin sektöründe hasat sonunun yıllardan bu yana süre gelen bir gelenek olduğunu belirterek, “Zeytin üreticimizin yıllardan beridir süregelen hasadın son gününde yaptığı kutlamaları Kaymakamlığımızın öncülüğün ilgi kurumlarla birlikte bir şenlik havasına dönüştürmek istiyoruz. Bu şenlikte dünyanın en kaliteli zeytinyağlarını üreten Edremit yöresi zeytinyağlarımızı, tescilli çizik zeytinlerimizi daha iyi tanıtmak, üreticinin sorunlarına dikkat çekmek, üretici ve tüketiciyi bir araya getirerek en önemli geçim kaynaklarımızın başında yer alan zeytin ve zeytinyağımıza dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.