ENGEL TANIMAYAN ÖZEL ÇOCUKLAR’

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ENGEL TANIMAYAN ÖZEL ÇOCUKLAR’

 

Özürlü öğrenciler, velileri için düzenledikleri şölende izleyenleri hayran bırakırken, ayakta alkışlandılar.

Özgüven Eğitim ve Rehabilasyon Merkezi öğrencilerinin, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenledikleri, ‘Engel Tanımayan özel Çocuklar’ isimli eğlence şölenine ilgi büyük oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunamsı sonrası açılış konuşmasında konuşan müdürü Dr. Saadettin Koç, “Çağdaş bir eğitimin olmadığı bir ülkede, huzurun, barışın ve demokrasinin de olamayacağına inanıyor ve  iddia ediyoruz. Çağdaş bir ülke, engelli bireylerine sahip çıkan bir ülkedir. Engelli olmak öğrenmeye ve üretmeye engel değildir. Engelli olmak ve engelli kalmak kaderde değildir. Engellinin de hayatını paylaşma hakkı vardır ve hayatı paylaşmanın engelli yoktur. Bu şölenle bunu gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

 

Ardından ise engelli öğrencilerin gösteriler izleyenleri hayran bıraktı. Şölende, ileri yaşına rağmen okuma yazmayı bilmeyen ve gördüğü 5 aylık eğitim sonrası Rabia Masal’ın konuşmaya başlaması salonda duygu selinin yaşanmasına neden oldu. THM sanatçısı Sebahattin Hatipoğlu’nun da müzik ziyafeti çektiği etkinlik, izleyenler tarafından program sonunda ayakta alkışlanarak, organizasyonu düzenleyen yetkililere teşekkür edildi.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.