Karesi personeline ilkyardım eğitimi

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Karesi personeline ilkyardım eğitimi

 

Karesi Belediyesi, sahada görev yapan Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler, Fen İşleri müdürlüklerine bağlı personele Temel İlkyardım Eğitimi verdi.

 

Karesi Belediyesi ve Sevgi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından verilen eğitimlerde başarılı olan 14 personel, İl Sağlık Müdürlüğü onaylı, olay yerinde ilk yardım uygulama yetkisi veren ‘ilkyardımcı kartı’ almaya hak kazandı. Personele sertifikalarını veren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çağdaş toplumlarda insanların temel sağlık bilgisine sahip olması gerektiğine vurgu yaparak, “İlk yardım bilgi ve becerisini toplumdaki her bireyin öğrenmesi büyük önem arz etmektedir. Bizler de Karesi Belediyesi olarak çalışan personellerimizin eğitimlerine büyük önem veriyoruz” dedi.

İLKYARDIM HAYAT KURTARIR

“İlkyardım hayat kurtarır” diyen Başkan Yılmaz, insanları ilkyardım konusunda bilinçlendirerek, ilkyardımın daha bilinçli bir şekilde yapılmasını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, “Emeği geçen eğitmenlerimize teşekkür ediyor, eğitimi başarılı ile geçerek sertifikalarını almaya hak kazanan personelimizi de kutluyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.