AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA HELVA İKRAMI.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA HELVA İKRAMI.

Ayvalık Belediyesi tarafından Mevlid Kandili dolayısıyla vatandaşlara öğle namazının ardından irmik helvası ikram edildi.

Ayvalık Belediyesinin Mevlid Kandili dolayısıyla helva dağıtımına Ayvalıklılar yoğun ilgi göstererek kurulan stant önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Helva ikramından alan vatandaşlar, “Allah belediyemize zeval vermesin, belediye başkanımızdan Allah razı olsun” dediler. Özel günlerde Cumhuriyet Meydanı’na stant kurarak vatandaşlara ikramlarda bulunan Ayvalık Belediyesi, Mevlid Kandilini de boş geçmedi.Kandil dolayısıyla Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce belediye başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile hazırlanan helva Cumhuriyet Meydanına kurulan stantlarda vatandaşlara dağıtıldı.Etkinliğe katılan Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova, kendi elleriyle vatandaşlara helva ikram etti.Başkan vekili Ova, “Bugün İslam aleminin oluşumuna ve alemlerin yaratılışına vesile olan Peygamberimizin doğum günü nedeniyle yapılan Mevlit kandilidir. Kandillerin sürekli olarak hatırlanmasını sağlamaya çalışıyoruz. İnsanlarımızda coşkuyla bugünü kutluyorlar. Bu etkinlikleri de geleneksel hale dönüştürerek kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Bu tür birleştirici unsuru olan özel günlerimizin devam etmesine ihtiyacımız var ” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.