" />
USD
3,7065
EURO
4,3620
ALTIN
152,8790

EDREMİT’TE YAZGÜNEŞİ PARKI YENİDEN DÜZENLENİYOR

  Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, ilçe genelindeki parklarda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Cennetayağı Mahallesi’nde ki Yazgüneşi Parkı yenileniyor.   Edremit Belediyesi kış mevsimi sürecinde parklarda ve yeşil alanlarda çalışmalara hız verdi.  Edremit Belediyesi’nin revizyona gittiği noktalardan birisi olan Cennetayağı Mahallesi Yazgüneşi Parkı’nda da çalışmalar bu kapsamda sürüyor. Yazgüneşi Parkı’nda otomatik […]

EDREMİT’TE YAZGÜNEŞİ PARKI YENİDEN DÜZENLENİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, ilçe genelindeki parklarda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Cennetayağı Mahallesi’nde ki Yazgüneşi Parkı yenileniyor.

 

Edremit Belediyesi kış mevsimi sürecinde parklarda ve yeşil alanlarda çalışmalara hız verdi.  Edremit Belediyesi’nin revizyona gittiği noktalardan birisi olan Cennetayağı Mahallesi Yazgüneşi Parkı’nda da çalışmalar bu kapsamda sürüyor. Yazgüneşi Parkı’nda otomatik sulama sistemi kurularak, mevsime uygun çiçeklendirme ve çimlendirme çalışması yapılıyor. Bölgenin iklimine uygun ağaçların dikileceği Yazgüneşi Parkı’nın yemyeşil bir görünümle vatandaşları karşılaması hedefleniyor. Parka çevreye uyumlu 500 metrekare renkli prizma taşı döşeniyor. Çocukların rahatça hareket edebilmesi ve kendini yaralamaması için park 250 metrekare kauçuk zemin ile kaplanıyor. Aynı zamanda Edremit Bedensel Engelliler Derneği, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında bulunan Yazgüneşi Parkı’na engelli vatandaşlar için oyuncaklar ve oyun grubu konuluyor. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber parkın ışıklandırması için aydınlatma direkleri de dikilecek. Edremit’in yeşille uyum içerisinde olması için çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit’e yeşil alan kazanımı sağlamak ve parklarımızı çoğaltmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda sürdürdüğümüz projelerimizin yanı sıra mevcut olan parklarımızı genişleterek ve yenileyerek halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.