HAVRAN SEYİTONBAŞI İLKOKULU’nda YERLİ MALI HAFTASIKUTLANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

HAVRAN SEYİTONBAŞI İLKOKULU’nda YERLİ MALI HAFTASIKUTLANDI

Geleceğin büyüklerine yerli malının önemi ve tasarrufun öneminin anlatıldığı Yerli Malı ve Tasarruf Haftası Havran Seyitonbaşı İlkokulu’nda hazırlanan tamamen yerli olan yiyeceklerle kutlandı. Öğrenci velilerinin ve öğrencilerin birlikte hazırladığı tamamen yerli ürünlerin kullanıldığı kutlamada tasarrufun gelecek için ne kadar önemli olduğu vurgulandı.

Kutlamada öğrencilere hitaben konuşan 1-A sınıfı öğretmeni Bedri Şahin:Küçük yaşta öğrenilen tasarrufun geleceğin en güzel yatırımı olduğunu ve yerli malı kullanmanın bize ve ülkemize sağladığı yararları anlattı. Son yıllarda özellikle gençler arasında yaygınlaşan yabancı mal özentisinin yanlış olduğunu vurguladı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.